Kulturní dotace vykrývají potřeby obcí a pořadatelů

Kulturní dotace vykrývají potřeby obcí a pořadatelů

4056
Sdílejte

Rada Pardubického kraje schválila další balík kulturních dotací, kterými kraj kompenzuje dotační programy zrušené kvůli koronaviru. Část musí ještě potvrdit Zastupitelstvo Pardubického kraje.

„Kvůli úsporám na krizové výdaje kraje jsme letos museli zrušit dotační programy na živou kulturu a na preventivní péči o sbírky muzeí a galerií a také na památky obcí. Nyní se snažíme podpořit třeba menšími částkami alespoň některé záležitosti, které přinesou kulturní život do obcí i měst a mohou i pomoci regionálním umělcům a památkám,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek a pokračoval: „V radě jsme schválili dotace za 860 tisíc korun, do zastupitelstva jdou dotace za 855 tisíc korun. Mezi schválenými jsou například uskutečněné masopustní obchůzky ve Studnici, festival Sculpture Line, který přináší v létě do veřejného prostoru zajímavé plenérové sochy, oprava historického vozu M 130.104 v Pardubickém železničním muzeu, festival Rosnička ve Svitavách, Mladá Smetanova Litomyšl a další akce.“

V zastupitelstvu v polovině června se bude rozhodovat o dotacích třeba pro lenní dvůr v Útěchově, barokní sousoší v Poličce, zámek v Hrochově Týnci, zvon v Hlinsku, zámek v Brandýse nad Orlicí a další.

zdroj: Pardubický kraj