Královéhradecké dožínky – sobota 17. září 2022 – Šimkovy sady – Hradec...

Královéhradecké dožínky – sobota 17. září 2022 – Šimkovy sady – Hradec Králové

6537
Sdílejte

Dožínky čeká v letošním roce mnoho změn, pojďme si je představit ať víte, na co se těšit.

Hlavní změnou po letech je návrat do Šimkových sadů, více prostoru, více zeleně a ideální místo na rodinný piknik u příležitosti dožínek. Šimkovy sady nám také umožní bezpečnější prostor z hlediska epidemie.

Když jsme se otřeli o epidemii, i nás se dotknula, tak jako skoro všech. Pro nás to přineslo i zamyšlení nad směřováním celého konceptu Královéhradeckých krajských dožínek. Jako organizátoři bychom byli rádi, kdyby se Dožínky vrátily ke kořenům, a těmi kořeny myslíme oslavu sklizně a zemědělství jako takového. Poděkování zemědělců vlastníkům půdy, poděkování přírodě za její plody i poděkování lidí zemědělcům za jejich usilovnou práci.

Těšit se tedy můžete na výstavu zemědělské techniky, přehlídku domácích zvířat, ukázky řemesel, regionální dobroty na tržišti, slaměné hřiště pro děti a hudební podium s regionálními interprety.

Tradičně v rámci Dožínek oceníme nejlepší studenty zemědělských oborů, nejlepší zemědělce v kraji a vítěze letošního ročníků soutěže Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje.

Vezměte i letos své děti na dožínky!
Milí rodičové a prarodičové zvídavých dětí, srdečně zveme vaše dětičky, děti a puberťáky a samozřejmě i vás, k návštěvě našich tradičních Dožínek. Ty se uskuteční v krásném prostředí Šimkových sadů v Hradci Králové, v sobotu 18. září 2021.
Spoustu zajímavých informací a spoustu zábavy mohou vaše děti zažít právě na Dožínkách, kde jsme pro ně připravili řadu soutěží, kvízů a úkolů. Úspěšné splnění úkolů potvrdíme všem šikulům na hracím listě a listy několikrát za den slosujeme. Kdo bude mít v losování štěstí, dostane od nás malý dárek.
Všechny děti se mohou těšit na super zážitky, třeba řádění na slaměném hřišti nebo setkání s hospodářskými zvířaty.