Krajský úřad se vrací do běžného režimu

Krajský úřad se vrací do běžného režimu

3282
Sdílejte
Od pondělí 20. dubna se Krajský úřad Pardubického kraje vrací do režimu ve standardním rozsahu. Reaguje tak na zveřejněné opatření Ministerstva zdravotnictví. Pro veřejnost to znamená návrat k běžným úředním hodinám. Stále však trvají zvýšená hygienická opatření v budovách úřadu.

Od 16. března Krajský úřad stejně jako jiné úřady omezil úřední hodiny na pondělí a středu od 8 do 11 hodin. Toto opatření 20. dubnem končí.

Mezitím zavedl Krajský úřad Pardubického kraje řadu opatření na ochranu zaměstnanců i návštěvníků. Na recepcích úřadu zabudoval ochranné přepážky z plexiskla a je tam k dispozici dezinfekce na ruce. Zvýšila se četnost úklidové dezinfekce všech prostor úřadu. Pracovní jednání se konají v zasedacích místnostech, kde je možné sedět ve větších rozestupech, například rada zasedá v sále zastupitelstva. Všichni zaměstnanci, kteří nejsou v kanceláři sami, nosí roušky.

„Tato opatření potrvají i nadále. Prosíme proto návštěvníky úřadu, aby dodržovali nošení roušek i bezpečné dvoumetrové rozestupy od dalších osob po celou dobu vyhlášených mimořádných opatření,“ vyzývá ředitel úřadu Jaroslav Folprecht.

Pro přístup do budov Krajského úřadu Pardubického kraje se budou i po neděli využívat pouze hlavní vchody z náměstí Republiky a z Komenského náměstí. Ostatní vstupy zůstávají uzamčené.

zdroj: Pardubický kraj