Krajské dožínky – neděle 22. září 2019 – Pardubice

Krajské dožínky – neděle 22. září 2019 – Pardubice

3355
Sdílejte

V neděli 22. září 2019 pořádají zemědělci Pardubického kraje na Pernštýnském náměstí a přilehlém Komenského náměstí v Pardubicích dožínkovou slavnost. Dožínky jsou jednou z nejstarších lidových tradic. Lidé na venkově mají tyto tradice zažité, proto chtějí zemědělci přiblížit svoji práci i lidem ve městě. Právě proto se Krajské dožínky konají na náměstích.

Od 11,00 do 19,00 hodin si mohou návštěvníci prohlédnout moderní zemědělskou techniku, ve stáncích ochutnat i nakoupit výrobky oceněné značkou MLS Pardubického kraje, nebo se projet koňskými kočáry. V soutěžním projektu „Zemědělství žije!“ mohou děti i dospělí prověřit své znalosti z oblasti zemědělství a také si vyzkoušet, že podojit krávu vůbec není jednoduché. Děti se pobaví u představení loutkového divadla „Kozlík“ a prohlédnou si živá hospodářská zvířata i drobné zvířectvo. Nebudou chybět ani myslivci a ukázky řemesel.

Představí se koně z Národního hřebčínu v Kladrubech nad Labem.

Po celou dobu akce poběží kulturní program, ve kterém uslyšíte dechovou hudbu Pardubická 6, Karla Gotta REVIVAL s hostem Bohušem Matušem, VERONU, Tanju a Petra Koláře.

Slavnostní zahájení bude ve 14,00 hodin na Pernštýnském náměstí.
Přijďte se podívat o čem je dnešní zemědělství, těšíme se na Vás!