Mustang smetl a bohužel zabil řidiče (†49) v protisměru u Špindlerova Mlýna....

Mustang smetl a bohužel zabil řidiče (†49) v protisměru u Špindlerova Mlýna. Podle svědků závodil s jinými silnými vozy!

7186
Sdílejte

TRUTNOVSKO – Po 13. hodině 21. září 2019 přijal operační důstojník Královéhradecké policie oznámení o tragické nehodě, ke které došlo u Špindlerova Mlýna na Trutnovsku.

Třicetiletý řidič sportovního vozu cestoval společně s 12letým dítětem. Ve směru od Vrchlabí vjel pravotočivé zatáčky v okamžiku, kdy od Špindlerova Mlýna přijíždělo další osobní auto. Ze Špindlerova Mlýna cestoval 49letý řidič a 47letá spolujezdkyně.

Řidič tohoto vozu bohužel čelní střet nepřežil, žena byla s těžkým zraněním letecky transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Řidič ze sportovního vozu byl i s dítětem s lehkým zraněním převezen do nemocnice ve Vrchlabí.

Přesná příčina tragické nehody je ve vyšetřování trutnovských kriminalistů, kteří nařídili soudní pitvu, odběr krve pro účely zjištění případné přítomnosti alkoholu v těle řidičů a budou zajišťovat znalecké zkoumání v oboru dopravy.

Silnice z Herlíkovic do Špindlerova Mlýna byla po dobu vyšetřování a odstraňování následků nehody zcela uzavřena.

Server tn.cz uvedl, že podle svědeckých výpovědí se řidič mustangu honil na silnici s jiným řidičem. V autě měl přitom 12leté dítě.

plk. Mgr. Ivana Ježková
Policie ČR