Kraj určil pravidla pro motivaci pracovníků v dětských domovech

Kraj určil pravidla pro motivaci pracovníků v dětských domovech

2414
Sdílejte

Rada Královéhradeckého kraje schválila mimořádná pravidla pro odměňování pracovníků v dětských domovech, kteří by v případě uvalení karantény zůstali uzavřeni v zařízeních nebo se stali členy speciálních týmů, které by přímo pečovali o děti s pozitivním testem na COVID-19.

„V dětských domovech došlo díky uzavření škol a omezení pohybu k daleko větší potřebě přítomnosti pedagogických i nepedagogických zaměstnanců na pracovišti. S tím úzce souvisí možnost uzavření těchto zařízení z důvodu karantény v případě, že by v nich došlo k výskytu onemocnění COVID-19. Chceme motivovat všechny zaměstnance, aby poskytovali službu v karanténě, případně aby byli přímo u dětí v izolaci. Za práci ve ztíženém prostředí, za přesčasy a pohotovosti je musíme odměnit,“ říká náměstkyně hejtmana Marina Berdychová odpovědná za oblast školství.

Na základě těchto skutečností rada kraje schválila výši odměny pro zaměstnance dětských domovů následovně:

Všichni zaměstnanci, kteří v případě uvalení karantény zůstanou uzavřeni v zařízení na předem neurčitelnou dobu a budou pečovat o děti, dostanou kromě svého standardního platu proplaceny všechny zákonné příplatky a přesčasy včetně odměny 15 tisíc korun za měsíc.

Speciální tým, který bude pečovat přímo o děti s pozitivním testem na COVID-19 v izolaci, obdrží kromě svého standardního platu a proplacených přesčasů také odměnu 20 tisíc korun za měsíc a v případě souběžného uvalení zařízení do karantény i odměnu 15 tisíc korun.

„Přeji si, abychom v žádném dětském domově nic takového řešit nemuseli, ale kdyby tato situace nastala, chceme být připraveni,“ doplňuje náměstkyně Berdychová. Kraj nedávno schválil i odměňování pro poskytovatele sociálních služeb.

Kraj vybavil dětské domovy ochrannými prostředky a zavedl preventivní opatření. Nově přeřazené děti umísťuje nejdříve na internát do Choustníkova Hradiště a po 14 dnech karantény mohou být zařazeny do běžných skupin v domovech.

Královéhradecký kraj zřizuje sedm dětských domovů (Nechanice, Broumov, Jaroměř, Sedloňov, Dolní Lánov, Vrchlabí), ve kterých je 196 pracovníků a aktuálně 169 dětí. V současné době je 62 dětí mimo tato zařízení.

zdroj: KHK