Koupaliště Flošna čeká se stotisícého návštěvníka

Koupaliště Flošna čeká se stotisícého návštěvníka

2180
Sdílejte

Po ochlazení v posledním týdnu nám předpověď počasí servíruje na následující dny opět oteplení. Pokud se chystáte vyrazit k vodě, tak vězte, že v případě, že se vydáte na koupaliště Flošna, máte šanci získat dárek. Na Flošně totiž v nejbližších dnech čekají jubilejního stotisícího návštěvníka.

Hranici 100 tisíc návštěvníků má Flošna šanci pokořit poprvé ve své historii. Nejvyšší návštěvnost dosáhlo hradecké koupaliště v roce 2012, kdy na něj zavítalo 98705. V současné chvíli se pohybuje návštěvnost okolo 96 tisíc osob, ale do konce sezóny zbývá ještě dlouhá doba a vzhledem k předpovědi počasí se dá očekávat, že překonání rekordu a dosažení stotisícové hranice je jen otázkou několika málo dnů.

Provozovatel areálu Správa nemovitostí Hradec Králové (SNHK) připravila pro stotisícího návštěvníka dárky v podobě čipových hodinek s kreditem 1.000 Kč a dárkový poukaz pro 2 osoby na celodenní vstup do Wellness studia Flošna. Rovněž tak vlastník areálu, Statutární město Hradec Králové, obdaruje letošního návštěvníka-rekordmana.

Kapacita nestačila, muselo se zavírat

K rekordní návštěvnosti přispěly zejména tropiská vedra v první polovině srpna. Jak vyplývá z údajů SNHK, jen za 14 srpnových dnů navštívilo Flošnu neuvěřitelných 40 tisíc lidí. V mnoha dnech dosáhla celková denní návštěvnost 4 000 osob. Někdy bylo nutné koupaliště dočasně uzavřít, neboť okamžitá návštěvnost nesmí překročit počet 1 800 lidí. Nejvyšší návštěvnost této sezóny a zároveň rekordní jednodenní návštěvnost v historii Koupaliště Flošna byla ve středu 22.7.2015, a to 4.395 osob. Koupaliště bylo téměř nepřetržitě otevřeno od 6 hodin ráno až do nočních 23.30 hodin.

Loni počasí koupání nepřálo

Na letním koupališti se od otevření v roce 2010 až do současnoti koupalo a slunilo neuvěřitelných 542 tis. lidí. Zasloužila se o to nejen hradecká veřejnost, ale i návštěvníci z okolních měst a obcí a sousedního Polska. Letošní silná sezóna je v kontrastu s tou loňskou, která byla naopak nejslabší v historii Flošny – koupaliště v roce 2014 navštívilo  jen  70 tis. osob.

Zdroj: www.hradeckralove.cz