Graffiti Street Jam – úterý 25.8.2015 v Hradci Králové

Graffiti Street Jam – úterý 25.8.2015 v Hradci Králové

1997
Sdílejte

Také letos pracovníci Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež KLÍDEK (NZDM KLÍDEK) z hradecké neziskové organizace PROSTOR PRO organizují tradiční kulturní a preventivní odpoledne s názvem Graffiti Street Jam. Akce se, stejně jako v minulých letech, uskuteční na Ulrichově náměstí od 14 do 19 hodin. Hlavním smyslem je preventivním způsobem upozornit na problematiku nelegálního sprejování, informovat o zákonech a v neposlední řadě i o legálních plochách pro graffiti v Hradci Králové. Pracovníci NZDM během akce také oslovují mladé lidi a informují je o službách, které jim mohou sociální pracovníci v klubu či v ulicích města nabídnout a seznamují veřejnost s posláním NZDM KLÍDEK.

Každý návštěvník si během akce může na vlastní kůži vyzkoušet na připravených sololitových deskách legální graffiti. Stejně tak je nedílnou součástí Graffiti Street Jam 9 bohatý doprovodný program, do kterého patří hudební vystoupení, skateboarding a jiné extrémní sporty nebo žonglování,“ říká koordinátorka akce Barbora Sommerová z obecně prospěšné společnosti PROSTOR PRO. „Celou akci hudebně doprovodí DJ Fotr a návštěvníci se mohou těšit například na vystoupení hip hopera Jay Diesela a raperky Sharkass s Eliškou Černou. Součástí programu je také workshop o tetování a piercingu, který připravil Marek Haltuf z Marre,“ dodává Barbora Sommerová z PROSTOR PRO, o.p.s.

Graffiti, která vzniknou během letošního Graffiti Street Jam 9, budou následně vystavena ve vybraných středních školách v Hradci Králové, a to včetně informací o legálních plochách o sprejování a činnosti nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Preventivní smysl akce tak se závěrem akce Graffiti Street Jam 9 rozhodně nekončí.

 

Hradec Králové

Ulrichovo náměstí

vstup volný

Termíny

25.8.2015

14,00 – 19,00 hodin