Kortyš: Čínský Jilin poslal Pardubickému kraji 25 tisíc roušek

Kortyš: Čínský Jilin poslal Pardubickému kraji 25 tisíc roušek

2482
Sdílejte

V minulém roce podepsal náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš a Jiří Doležal za Krajskou hospodářskou komoru Pardubického kraje memorandum o spolupráci Pardubického kraje s čínskou provincií Jilin. V hlavním městě provincie Changchunu byl položen základ pro možné aktivity na poli obchodu, školství, kultury a dalších oblastí. Vzájemná spolupráce obou stran funguje i v této nelehké situaci. Jilin posílá na pomoc Pardubickému kraji přibližně 25.000 roušek.

„Velice si vážím, že vzájemná podpora a spolupráce v nelehkých chvílích funguje. Krajská hospodářská komora našeho kraje zorganizovala na přelomu února a března výpomoc se zasláním humanitární pomoci čínské provincii Jilin. Jsme nadále v kontaktu s našimi čínskými kolegy a nelenili jsme je požádat o možné předání kontaktů na společnosti, od kterých bychom mohli zakoupit potřebné ochranné pomůcky pro náš region. Čínská strana náš dotaz přijala, ale zareagovala tím, že nám zaslala roušky darem. Tím nás velice překvapila a potěšila,“ sdělil náměstek hejtmana Michal Kortyš, zodpovědný za dopravu a dopravní obslužnost a pokračoval: „Daru z čínského Jilinu si opravdu vážíme. Zásilka, kterou pro náš kraj vybavili, obsahuje šestnáct balíků, v nichž je celkově okolo 25 tisíc roušek, což není zrovna malé číslo.“

Zásilku s rouškami, která byla letecky odeslána z pekingského letiště, převzali ve středu 8. dubna do svých rukou náměstek hejtmana Pardubického kraje Michal Kortyš společně s ředitelkou Krajské hospodářské komory Pardubického kraje Evou Malinovou. Podstatná část zásilky bude věnována Krajské komoře Pardubického kraje. Ta zajistí distribuci ústenek firmám, které se zasloužily o pomoc čínské straně na přelomu února a března.

zdroj: Pardubický kraj