Jsme v tom společně a není to jen fráze

Jsme v tom společně a není to jen fráze

2463
Sdílejte

Až nás uvidíte v neděli večer projíždět ulicemi města se zapnutými majáky, nestrachujte se, projíždíme městem proto, abychom poděkovali zdravotníkům.

A chceme, abyste se k nám přidali a spolu s námi jim z oken a balkonů zatleskali.

Chceme spolu s vámi poděkovat a podpořit naše zdravotníky, lékaře, sanitáře, pečovatele i uklízečky zkrátka všechny z ordinací, sanatorií a nemocnic, kteří v těchto dnech dělají pro nás a naše nejbližší věci možné a často i nemožné.

Že je to jen jejich práce, za kterou jsou placeni? Jistě je. Ale přišli do ní hlavně s úmyslem zachraňovat, léčit a pomáhat, nikoliv nasazovat životy a tichou hrozbu nosit k sobě domů. Nikdo se jich v téhle nelehké době neptal a taky jsme od nich neslyšeli jediné ne. Dál pomáhají nám všem. Nasazují svoje zdraví i životy, aby pomohli ochránit ty naše. Řada z nich se přitom sama nakazila.

A i proti tomuhle strachu jdou. Je to práce, která snad ani nejde zaplatit penězi, ale i za nejobyčejnější práci se sluší nejen zaplatit, ale i poděkovat.

Pojďte se k nám přidat. V neděli 12. dubna ve 20 hodin pojďme všichni z oken a balkonů v Pardubicích poděkovat zdravotníkům. Zároveň my děkujeme vám, že zůstáváte doma a tím jim nepřiděláváte práci.

A když zůstanete ve svých domovech, v oknech a na svých balkonech, ukážete i svůj zodpovědný přístup k nastalé situaci.

Jsme v tom společně a spolu to zvládneme.

Akce se zúčastní:

Městská policie Pardubice, JSDH Pardubice – Městský obvod I., Velitelství Vojenské policie Tábor, pracoviště Pardubice a HZS Pardubického kraje.

zdroj: HZS Pardubického kraje