Jubilejní 10. ročník NÁCHODSKÝCH KURONSKÝCH SLAVNOSTÍ! – sobota 3. září

Jubilejní 10. ročník NÁCHODSKÝCH KURONSKÝCH SLAVNOSTÍ! – sobota 3. září

2034
Sdílejte

Letošní slavnosti započnou jako již tradičně pátečním Slavnostním koncertem v děkanském kostele sv. Vavřince na Masarykově náměstí. Večer 2. září ve 20:30 hodin se představí Rižské saksofonové kvarteto pod vedením prof. Artise Símanise se sólistkou Lotyšské národní opery Kristíne Gailíte.

V sobotu 3. září rozezní zámecká nádvoří zpěv, hudba, tanec, určitě přijde i kouzelník! Dopoledne je věnováno vystoupením dětských souborů z náchodských škol, ve 14.00 hodin návštěvníky přivítá Petr vévoda Kuronský a Zaháňský s rodinou, pozdraví vzácné hosty ze spřátelených měst a krajů, přijme dožínkový věnec z rukou náchodských obyvatel. Vévodu a ctěné publikum osloví starosta Náchoda Jan Birke, polští a lotyšští přátelé. Z družebního města Bauska přijede taneční soubor Memelite, jejichž vystoupení je vždy krásný zážitek.

Pro radost dětem budou hrát náchodští loutkáři, vystoupí šermíři ze souboru Mecenarius, smyčcový orchestr ZUŠ Náchod, zazpívá náchodský soubor Hron, Smíšený sbor Kácov, taneční vystoupení „leander“ Vám předvede Spolek panstva na tvrzi Žíželeves.

Hostem závěrečného večerního koncertu bude zpěvačka paní MONIKA ABSOLONOVÁ, kterou během večera bude doprovázet skupina Boom! Band Jiřího Dvořáka.

Každý si jistě vybere z pestrého programu, co je mu nejbližší, a když se bude chtít vžít „do role panstva“, může se projíždět kočárem nebo na koni v zámecké aleji.

Věříme, že i počasí bude letošním „Kuronkám“ přát a návštěvníci prožijí krásné chvíle na náchodském zámku.
Přijďte se podívat!

Náchodský zámek ožívá v sobotu 3. září od 9 hodiny

od 9  hodiny stánky s řemesly a občerstvením
od 9 – 19 hodiny – prohlídky zámku
od 21 – 23 hodiny – noční prohlídky s oživlými postavami

detailní program zde

nachodske-kuronske-slavnosti-3-9-2016