Jičínský Continental přibere až čtyři sta zaměstnanců

Jičínský Continental přibere až čtyři sta zaměstnanců

4454
Sdílejte

Continental Automotive Czech Republic s.r.o., patří mezi největší zaměstnavatele a výrobce v Jičíně. Nyní plánuje rozšíření výroby a tím i navýšení pracovních míst až o 400 zaměstnanců.

Po dvaceti letech se firma, která se zaměřuje na výrobu palivových dopravních jednotek, palubních přístrojů, ovládacích panelů klimatizací, rádií či navigačních systémů, brzdových válců nebo posilovačů brzd, senzorů, elektronických řídicích systémů, trysek, čerpadel a pump, a dalších produktů pro automobilový průmysl významně rozrůstá. V úterý 13. října 2015 byl slavnostně položen základní kámen nové výrobní haly, která bude sloužit pro lisování plastů.

Slavnostního položení základního kamene se zúčastnilo úzké vedení firmy Continental. Za město Jičín popřál mnoho úspěchů v rozvoji firmy starosta města Jičína JUDr. Jan Malý. Montovaná hala, která bude sloužit jako lisovna plastů, by se měla začít stavět ještě letos v říjnu a dokončena pak bude do července 2016, kdy na jeho konci by se měla rozběhnout výroba.

„Do konce roku budou vytvořeny základy a piloty a podle počasí se bude hala zastřešovat. Výroba by zde měla začít již v červenci 2016. Předpokládáme, že tu vytvoříme tři sta až čtyři sta nových pracovních míst,“ vysvětluje investici ředitel společnosti Ladislav Drážný.

V současné době má Continental Automotive v Jičíně má téměř 1500 zaměstnanců. Jedná se tak o největšího zaměstnavatele v regionu.

Závod Continental Automotive Czech Republic s.r.o. v Jičíně je výhradním evropským výrobcem posilovačů brzdových systémů v rámci skupiny Continental. Byl založen v průmyslové zóně města Jičín v roce 1995, prošel prudkým vývojem a dnes patří mezi nejmodernější a nejúspěšnější výrobní společnosti v České republice. Ročně se zde vyrobí více než devět milionů brzdových posilovačů a obrat firmy se pohybuje okolo deseti miliard korun.

zakladni-kamen-continental-jicin-1 zakladni-kamen-continental-jicin