Jičínsko – Policejní zpravodajství ze dne 4. ledna 2016

Jičínsko – Policejní zpravodajství ze dne 4. ledna 2016

1769
Sdílejte

Výzva pro občany

Ve čtvrtek 31. prosince ráno našel náhodný svědek před jedním z rodinných domů v Dřevěnici tělo mrtvého muže. Jičínští kriminalisté zjistili, že se jednalo o místního, třiapadesátiletého občana, který měl poraněnou dolní končetinu. Pro přesné určení příčiny jeho smrti byla nařízena soudní pitva.

Muž byl naposledy viděn ve středu 30. prosince mezi 22. a 23. hodinou při odchodu z hostince Na Rychtě. Vzhledem k tomu, že se policistům nepodařilo zjistit, kde se po odchodu z hostince pohyboval, žádají tímto občany, kteří ho viděli nebo by k jeho pohybu mohli podat jakoukoliv informaci, aby tak učinili na lince tísňového volání 158 nebo na tel. čísle 974 533 651.

 

Vloupání do chalupy

Vlastním očím nemohl uvěřit ve čtvrtek 31. prosince dopoledne majitel rekreační chalupy v Markvarticích, který našel své víkendové sídlo vykradené.

Na svědomí to měl neznámý zloděj, který v obývacím pokoji odcizil LCD televizor LG a dále v pokoji v podkroví LCD televizor Samsung a DVD přehrávač. Celková škoda byla vyčíslena na nejméně 20 tisíc korun. Případ šetří sobotečtí policisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

 

Krádež zboží

Ve čtvrtek 31. prosince dopoledne zavítal do jednoho ze supermarketů v Jičíně v Husově ulici nepoctivý zákazník. Jednalo se o pětadvacetiletého mladíka z Prahy, který údajně do Jičína přijel omylem. V Praze na Masarykově nádraží nastoupil do vlaku s tím, že v Holešovicích vystoupí. Cestou prý usnul a probudil se až v Jičíně. Následně odešel do již zmiňovaného supermarketu s myšlenkou, že zde něco odcizí. Do oka mu padly tři předplacené SIM karty do mobilních telefonů v hodnotě 450 korun, které si schoval pod bundu. Poté se vydal k pokladně, kde uhradil pouze pití a čokoládovou tyčinku. Vše mu vycházelo až do okamžiku, kdy chtěl prodejnu opustit. U východu ho totiž zadržel pracovník bezpečnostní služby, který vše oznámil na policii. Hlídka na místě zjistila, že to nebyla jeho první krádež, ale že již by v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen. Z tohoto důvodu si mladík vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže, za což mu hrozí až tři roky vězení.

 

Krádež vozidla

V přesně nezjištěné době od neděle 27. prosince do úterý 29. prosince odcizil neznámý pachatel v Jičíně osobní vozidlo Škoda Octavia šedé metalízy, které bylo zaparkované před jedním z domů v Tylově ulici. V době krádeže se kromě povinné výbavy uvnitř nacházela motorová pila, pákové nůžky na stříhání větví, sekera a další nářadí. Majitel vyčíslil celkovou škodu na téměř 100 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečin krádeže hrozí až pět let vězení, pátrají jičínští kriminalisté.

 

Za volantem seděl opilý řidič

V sobotu 2. ledna krátce po třetí hodině ranní kontrolovala policejní hlídka v Jičíně osobní vozidlo Volkswagen Passat, které řídil nebo se spíše snažil řídit třiadvacetiletý muž. Provedená dechová zkouška totiž u něj prokázala 2,43 promile alkoholu. Nutno zdůraznit, že v tomto stavu měl mladík namířeno až do Prahy. Naštěstí skočil včas v rukou jičínských policistů, kteří mu „za odměnu“ sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až roční vězení.

 

Poškozená výloha

V noci na čtvrtek 31. prosince řádil v Hořicích neznámý vandal, který u jednoho z obchodů v Husově ulici poškodil vnější i vnitřní výlohu. Majitelka vyčíslila škodu na téměř 10 tisíc korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečin poškození cizí věci, za což pachateli hrozí až jeden rok vězení.