Hradozámecká noc sobota 31.8.2019 – Hradecko a Pardubicko

Hradozámecká noc sobota 31.8.2019 – Hradecko a Pardubicko

Hradozámecká noc 2019 – již 9. ročník, letos proběhne v noci ze soboty 31. srpna na neděli 1. září 2019, představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Do Hradozámecké noci se stejně jako v předchozích letech zapojí desítky památek – hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce. Podívejte se, kam můžete vyrazit ve východních Čechách.

Královéhradecký kraj

klášter Broumov

Vzhůru za nočním dobrodružstvím… Letos budeme při tajemných nočních hraných prohlídkách hledat vzácné Turínské plátno a objevovat jeho tajemství. Během prohlídky projdeme potemnělými zákoutími tajuplného kláštera a potkáme řadu historických postav. Nudit se rozhodně nebudete… Více info v tomto článku.

zámek Častolovice

V sobotu 31. srpna 2019 od 19:00 do 24:00 hodin pro Vás budou připraveny netradiční prohlídky historické expozice. Noční atmosféru zámku a posezení na nádvoří Vám od 20:00 do 22:00 hodin zpříjemní jazzové vystoupení. Doporučujeme rezervaci termínu prohlídky. Zámecká kavárna s restaurací a nádvoří budou otevřeny do 01:00 hodin. Více info v tomto článku.

zámek Hrádek u Nechanic

Večerní prohlídky zámku – přijďte načerpat jedinečnou noční atmosféru romantického zámku uprostřed hlubokých lesů. Zpřístupněné budou všechny okruhy. V nádvoří zámku derniéra loutkového představení „Harrach a Rarrach“ a ohnivá show.  Doporučujeme rezervaci termínu prohlídky. Více info v tomto článku.

zámek Humprecht

Literárně hudební pořad o osudech Diany Marie, která se z lásky provdala za Humprechta Jana Černína – stavebníka zámku Humprecht. Krásná Italka byla ovšem v Čechách, kam na počátku druhé poloviny 17. století jen pozvolna pronikaly kulturní vlivy z její vlasti, nespokojená a manželství s bohatým hrabětem se vyvinulo v nešťastný vztah. Více info v tomto článku.
zámek Karlova Koruna

V sobotu 31. 8. 2019 propukne další ročník akce s názvem Hradozámecká noc. Tento rok na téma – Prohlídky s komtesou Norou. Chcete vědět, jak žili a jaká byla výchova šlechtických potomků. Jak se stravovali? Jaké nosili oblečení? Zda chodili do školy? Jak slavili svátky? Více info v tomto článku.
Hospital Kuks

Ctnost nebo Neřest? To se dozvíte během speciálních nočních prohlídek na hospitálu Kuks! Tento rok slavíme 335 let od narození sochaře Matyáše Bernarda Brauna a 35 let od otevření Lapidária, letošní program Hradozámecké noci bude tedy hlavně o jeho sochách. Čeká vás prohlídka potemnělých prostor hospitálu jen za svitu svící a budete mít výjimečnou příležitost vidět expozici přizpůsobenou na míru přímo Braunovi. Podrobně se seznámíte s našimi ctnostnými a neřestnými dámami, a to pomocí výkladu, interaktivních her a videoprezentace. Dozvíte se také, jak se měnil prostor Lapidária a jak vznikaly kopie těchto unikátních soch. Více info v tomto článku.

Zámek Ratibořice

Zámek Ratibořice si můžete prohlédnout během Hradozámecké noci 2019 volně, bez doprovodu průvodce. Během procházky zámeckými salóny se budete moci potěšit bohatou květinovou výzdobou a živou hudbou. Na závěr můžete posedět v zámecké hale u šálku čaje nebo černé kávy. Více info v tomto článku.
hrad Potštejn

Hradozámecká noc na hradě Potštejn se uskuteční v sobotu 31. srpna 2019. Hrad bude otevřen od 19:30. Hrané prohlídky začínají ve 20:30, 21:30 a 22:30. Více info v tomto článku.

Pardubický kraj

Hřebčín Kladruby nad Labem

V rámci Hradozámecké noci v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem se můžete v sobotu 31. srpna 2019 těšit. Více info v tomto článku.
hrad Kunětická hora

Hradozámeckou noc na Kunětické hoře zahájíme v sobotu 31. srpna lampionovým průvodem z podhradí k paláci, sraz účastníků ve 20 hodin na hradním parkovišti, lampiony určitě s sebou! Děti-světlušky nám pomohou rozsvítit hrad a pak už budou následovat večerní prohlídky zpestřené o doprovodný program. Od 21:00 do 21:45 hudební vystoupení v hradním paláci, v interiérech si navíc připomeneme blížící se třicáté výročí Sametové revoluce prostřednictvím panelů s fotografiemi a citáty Václava Havla. Více info v tomto článku.

zámek Litomyšl

Svátek všech milovníků hradů a zámků – Hradozámecká noc, začíná 31. 8. 2019. Po celé České republice jsou připraveny zážitkové programy a neobvyklé prohlídky památek. Jinak tomu není ani na zámku v Litomyšli. Více info v tomto článku
Hrad Litice – nově v roce 2019

Letní podvečer na nádvoří hradu k ukončení prázdnin spojený s opékáním přinesených špekáčků. Noční prohlídky hradu s baterkou. Více informací v tomto článku.