Hradecký Mountfield se dál trápí. Report z víkendového hokejového utkání

2512
Sdílejte

I druhou adventní neděli mohli královéhradečtí hokejoví příznivci vyrazit na stadion. V rámci 26. kola Tipsport Extraligy přivítal Mountfield Vítkovice. Hradečtí mají za sebou šňůru 3 výher v řadě, naposledy v pátek porazili Zlín 4:0. Vítkovice mají naopak za sebou sérii proher, v pátek podlehli Karlovým Varům 1:9 a vedení odvolalo hlavního trenéra s asistenty. Toto kolo také uzavřelo první polovinu letošního ročníku extraligy.
Oba celky vstoupily do utkání aktivně. Vytvořily si pár šancí, tu největší asi Kevin Klíma a zakončující Rudolf Červený na domácí straně, ovšem skóre neotevřeli. Do zajímavého přečíslení ujel domácí kapitán Radek Smoleňák, i s jeho střelou si ale poradil Svoboda v brance Ridery. Postupně si i Ridera vytvořila příležitosti, zejména díky dvoum přesilovým hrám. Mazanec si s nepříjemnostmi poradil. V závěru třetiny se do úniku dostali Tomáš Vincour společně s Rudolfem Červeným, i ti ovšem ztroskotali.

Druhá třetina nabídla další přesilovku hostů a i první přesilovku domácích, paradoxně ale v obou výhodách hrál lépe oslabený tým. Vítkovický Patrik Zdráhal uháněl na Mazance, ale bez úspěchu. Došlo i ke hře 4 na 4, při které se šance střídaly na obou stranách. Nejblíže ke gólů měla teč od Rudolfa Červeného, která bohužel trefila jen Svobodův beton. I po druhé třetině se nakonec šlo do kabin za bezbrankového stavu.
Na začátku poslední periody si zahrál Hradec početní výhodu, jenže v ní byl zcela bezzubý. Tak přišel trest. Po velké chybě v obraně se kotouč dostal do mezikruží k Rastislavu Dejovi, a ten jej tvrdou nechytatelnou ranou poslal do sítě – 0:1. Mountfield se začal opravdu snažit o vyrovnání, nicméně Vítkovice v čele se Svobodou si náskok pečlivě hlídaly. Radek Smoleňák se nepříjemně snažil dorážet, ale bez úspěchu. Ridera dál úspěšně bránila a vyhazovala, Hradec se nakonec uchýlil k odvolání gólmana. Jenže hned pár vteřin nato přistál puk z hole Radka Veselého v jejich nehlídané kleci – 0:2.

Hradec tedy nesplnil roli favorita a překvapivě prohrál a trápícími se Vítkovicemi. Dojel zejména na velmi špatnou koncovku. V tabulce zůstává osmý, jen se mu díky dnešní prohře opět trochu vzdálila první šestice nejlepších.
Minuly týden ve středu odehrál Mountfield v domácím prostředí první zápas čtvrtfinále Ligy mistrů, proti švýcarskému Zugu. Po velkém a urputném boji udolal remízu 1:1. V úterý se hraje odvetný zápas ve Švýcarsku. Výhra by znamenala postup do semifinále, tedy mezi nejlepší čtyři kluby z celé Evropy. Série se opět počítá součtem branek za obě utkání.