Hradecký magistrát se od pondělí otevře veřejnosti

Hradecký magistrát se od pondělí otevře veřejnosti

2674
Sdílejte

Od pondělí 20. dubna se Magistrát města Hradce Králové otevře veřejnosti. Úřední hodiny budou fungovat v téměř stejném režimu jako před vyhlášením nouzového stavu, využívat by je ale lidé měli stále jen v nejnutnějších případech. Na úřadě platí také zvýšená hygienická opatření, zakázán je vstup osobám bez zakrytí dýchacích cest a je nutné dodržovat dvoumetrové rozestupy. Veřejnosti je také k dispozici desinfekce. Zaměstnanci magistrátu města začnou od příštího týdne pracovat ve směnném provozu.

Otevřou se přepážkové agendy jako osobní a řidičské doklady, pokladna, podatelna, a stejně tak bude možné vyřídit si své záležitosti na ostatních pracovištích magistrátu města. „Stále všem občanům doporučujeme, aby zvážili neodkladnost svých záležitostí. Doporučujeme kontaktovat předem spojovatelku nebo přímo příslušný odbor a svůj požadavek nejprve telefonicky projednat se zodpovědným zaměstnancem. Společně se pak mohou domluvit, zda je návštěva magistrátu skutečně neodkladná,“ říká Markéta Bartušová, tajemnice Magistrátu města Hradec Králové. „Nesmíme zapomínat, že stále platí mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví zakazující volný pohyb osob, podle nějž lze na úřadech vyřizovat pouze neodkladné záležitosti,“ dodává Bartušová. Například platbu poplatků za odpady nebo psy mohou občané Hradce Králové nechat na později nebo využít bezhotovostního platebního styku. Splatnost těchto poplatků je prodloužena až do 15. července. Po dobu nouzového stavu se také za platné považují občanské průkazy a cestovní doklady, jejichž platnost skončila po 1. březnu 2020.
Na magistrátu města již platí důležitá ochranná a hygienická opatření. Zakázán je vstup do budovy osobám, které si nezakrývají dýchací cesty šátkem, šálou, rouškou nebo respirátorem. Na úřadě je nutné dodržovat dvoumetrové rozestupy a dbát na ohleduplnost vůči ostatním návštěvníkům. Pro veřejnost jsou také připraveny nádoby s desinfekcí rukou.
Zaměstnanci magistrátu budou pracovat ve směnném provozu. „Provoz magistrátu bude od příštího týdne rozdělen na dopolední a odpolední směny. Stále chceme dbát na minimalizaci osobního kontaktu a regulovat počet zaměstnanců na pracovišti. Směnný provoz nám toto umožní, zároveň budou zajištěny hodiny pro veřejnost v podobném rozsahu, v jakém platily před vyhlášením nouzového stavu, doplnila Bartušová.

zdroj: Statutární město Hradec Králové