V Hlušicích likvidovalo deset hasičských jednotek požár haly s kachňaty – 3...

V Hlušicích likvidovalo deset hasičských jednotek požár haly s kachňaty – 3 500 kachňat uhořelo

2174
Sdílejte

Jeden hasič se nadýchal kouře a skončil v péči záchranářů. V hořící hale uhynulo asi 3,5 tisíce kachňat.

V obci Hlušice na Novobydžovsku zasahuje aktuálně deset jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů u požáru zemědělského objektu. V hořící hale se nacházelo asi 3,5 tisíce kachňat, která všechna uhořela.

Během zásahu byl zraněn jeden z dobrovolných hasičů, nadýchal se spalin z požáru. Do péče si jej převzali záchranáři a převezli ho do zdravotnického zařízení.

Hasiči likvidují požár ve zděné hale o rozměrech přibližně 50×20 metrů. Je nutné rozebrat střechu a vynést a dohasit hořící balíky se senem.

Událost je v režimu třetího stupně požárního poplachu. Škoda byla velmi předběžně vyčíslena asi na jeden milion korun. Příčina požáru bude předmětem vyšetřování. V sobotu dopoledne proběhne další ohledání místa události vyšetřovatelem příčin požárů, jenž si vyžádal také přítomnost zástupce z expertní skupiny Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč.

Událost byla na krajské operační a informační středisko nahlášena v 00:09. Na místě zasahují profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové a ze stanice Nový Bydžov. Dále byli povoláni dobrovolní hasiči z Hlušic, Nového Bydžova, Vysokého Veselí, Smidar, Lovčic, Chlumce nad Cidlinou, Skřivan a Králík. Předpokládá se zásah do ranních hodin.

Aktualizace 8:00

Požár se podařilo zlikvidovat v 06:04, tedy takřka po šestihodinovém náročném zásahu. Hasiči likvidovali požár i pomocí automobilového žebříku, na místo byl vyslán také protiplynový kontejner z centrální hradecké stanice. Poslední jednotky se vracely na své stanice kolem sedmé hodiny ranní. Na místě zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů.

Aktualizace 13:00

Během dnešního dopoledne si místo události převzal vyšetřovatel příčin požárů. Na místo byl povolán i zástupce Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč. Společně požářiště zadokumentovali a odebrali vzorky. Vše bude nyní podrobeno technické expertíze, která by měla příčinu nočního požáru objasnit. Vyšetřovatel dnes na místě potvrdil, že škoda způsobena požárem přesáhne jeden milion korun.

pozar-hlusice-22-12-2017-5pozar-hlusice-22-12-2017-4pozar-hlusice-22-12-2017-3pozar-hlusice-22-12-2017-2pozar-hlusice-22-12-2017-1pozar-hlusice-22-12-2017