Hasiči vyprošťovali řidiče náklaďáku, který narazil do dalšího nákladního auta

Hasiči vyprošťovali řidiče náklaďáku, který narazil do dalšího nákladního auta

2059
Sdílejte

K vážné dopravní nehodě tří vozidel došlo dnes 25. října 2016 dopoledne v Hradci Králové. Na světelné křižovatce ulic Rašínova a Na Rybárně došlo ke střetu dvou nákladních a jednoho osobního vozidla. Na místo události vyjeli v 11:08 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové s rychlým zásahovým automobilem a cisternou. Řidič posledního nákladního automobilu zůstal po nárazu do návěsu jiného náklaďáku zaklíněný. Kabina byla natolik zdeformovaná, že řidič zůstal uvězněný pod palubní deskou.
Hasiči dorazili na místo jako první ze záchranných složek a ihned začali s vyprošťováním zraněného muže. Pomocí hydraulických nůžek odstřihli dveře u řidiče a současně navijákem od cisterny od sebe odtrhli obě nákladní auta. Poté použili hydraulické rozpínací tyče a rozpínák, aby uvolnili palubní desku. Mezitím přivolaní záchranáři podali muži za volantem utišující léky a kontrolovali jeho zdravotní stav. Zhruba po osmnácti minutách od ohlášení události hasiči vyprostili řidiče ze zdemolované kabiny a záchranáři jej po dalším zajištění převezli do nemocnice. Záchranná služba také ošetřila řidiče druhého nákladního vozidla a osobního auta Škoda Octavia. Prvního z nich nakonec posádka převezla do nemocnice na vyšetření, druhý muž zůstal na místě nehody. Při střetu došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem a všechna havarovaná vozidla zajistili proti požáru. Po dobu vyšetřování okolností nehody Policií ČR řídili v místě dopravu. Následně předali místo události Policii ČR a vrátili se zpět na základnu. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

dopravni-nehoda-hradec-kralove-na-rybarne-rasinova1 dopravni-nehoda-hradec-kralove-na-rybarne-rasinova2 dopravni-nehoda-hradec-kralove-na-rybarne-rasinova3 dopravni-nehoda-hradec-kralove-na-rybarne-rasinova4 dopravni-nehoda-hradec-kralove-na-rybarne-rasinova5 dopravni-nehoda-hradec-kralove-na-rybarne-rasinova6 dopravni-nehoda-hradec-kralove-na-rybarne-rasinova7 dopravni-nehoda-hradec-kralove-na-rybarne-rasinova8 dopravni-nehoda-hradec-kralove-na-rybarne-rasinova9 dopravni-nehoda-hradec-kralove-na-rybarne-rasinova10 dopravni-nehoda-hradec-kralove-na-rybarne-rasinova11