Hasiči v Královéhradeckém kraji zasahují od časného rána u desítek popadaných stromů

Hasiči v Královéhradeckém kraji zasahují od časného rána u desítek popadaných stromů

1983
Sdílejte

Silný nárazový vítr působí od včerejšího dne problémy na řadě míst v Královéhradeckém kraji. Hasiči jen během dnešního dne zasahovali u desítek popadaných stromů a větví, které zablokovaly silnice a chodníky. Od půlnoci do jedenácté hodiny dopoledne zaznamenali na čtyři desítky událostí v souvislosti se silným větrem.

zasah-hasicu-popadane-stromy-24-2-2017-8 zasah-hasicu-popadane-stromy-24-2-2017-74 zasah-hasicu-popadane-stromy-24-2-2017-6 zasah-hasicu-popadane-stromy-24-2-2017-5 zasah-hasicu-popadane-stromy-24-2-2017-4 zasah-hasicu-popadane-stromy-24-2-2017-3 zasah-hasicu-popadane-stromy-24-2-2017-2 zasah-hasicu-popadane-stromy-24-2-2017-1 zasah-hasicu-popadane-stromy-24-2-2017

Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic, Nového Bydžova a Jaroměře odstraňovali zlomené větve a popadané stromy v hradeckých ulicích Střelecká, Dvorská, Třešňová, dále u Praskačky, Smiřic nebo obce Bříza. V Novém Bydžově v ulici V Aleji hasiči odklízeli strom z vozovky.
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové odstraňovali zlomenou větev stromu, která zasahovala do jízdního pruhu v ulici Sokolská v Hradci Králové. O dvacet minut později byli povoláni k vyvrácenému stromu v hradecké ulici Na Kotli. Hasiči strom, který zůstal zaklíněný za jiné kmeny, nejprve odřízli od kořenů a následně ho pomocí navijáku cisterny stáhli bezpečně na zem. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Profesionální a dobrovolní hasiči z Rychnovska zasahovali během dnešního dopoledne u desítky události. O půl osmé ráno odstraňovali dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí strom, který spadl a zablokoval vozovku v ulici Seifertova v Kostelci nad Orlicí. Větve stromů navíc zasáhly zaparkované osobní vozidlo.
Další stromy hasiči odklízeli u obcí Hřibiny, Slatina nad Zdobnicí, Lípa nad Orlicí – Dlouhá Louka, Ostašovice, Hájek nebo Olešnice. U obcí Proruby a v ulici Za Nádražím v Kostelci nad Orlicí zasáhly padající stromy také dráty elektrického vedení.
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou vyjeli v 08:33 hodin na pomoc majiteli domu v obci Javornice. Přístřešek pro parkování vozidel o rozměrech zhruba 4,5 krát dvanáct metrů se kvůli silnému větru uvolnil a hrozilo jeho vyvrácení a pád.

Územní odbor Náchod
Jednotky profesionálních hasičů z Náchoda, Jaroměře a dobrovolných hasičů z Červeného Kostelce, Police nad Metují, České Skalice a Chvalkovic vyjely od půlnoci do jedenácté hodiny dopoledne k sedmi událostem v souvislosti s větrem. Ve všech případech se jednalo o odstranění popadaných stromů z vozovek a drátů elektrického vedení v ulicích Radimovská v Polici nad Metují – Velké Ledhuji, Rudé armády v Jaroměři, dále Maršově nad Metují, Červené Hoře, obcích Kleny, Chvalkovice a Vysokov.

Územní odbor Trutnov
Jednotky požární ochrany územního odboru Trutnov zasahovaly u popadaných stromů, které zablokovaly silnice u Choustníkova Hradiště, místní části Chaloupky v Horním Dehtově, Křenově, Strážkovicích, Oblanově, Debrném, Radeči, Hostinném a ulicích Nové Dvory a Rudolfa Frimla v Trutnově.
Jednotka dobrovolných hasičů z Trutnova v 08:31 hodin odklízela nánosy a čistila kanalizační trubky v ulici V Lipkách v Hostinném.

Územní odbor Jičín
Profesionální hasiči z Jičína a Hořic odklízeli stromy z komunikací a drátů elektrického vedení v obcích Doubravice, Třebnouševes a Pařezská Lhota.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje