Hala v České Třebové se bourat nebude, po pádu střechy postačí oprava

Hala v České Třebové se bourat nebude, po pádu střechy postačí oprava

3028
Sdílejte
Hejtmana Pardubického kraje Martin Netolický dnes uvedl, že oprava sportovní haly, na které se o víkendu zřítila střecha by nemusela být extrémně náročná. Podle předběžného posouzení nebyla budova jako celek zásadně poškozena. Nová střecha by však měla mít jinou konstrukci. Původně Pardubický kraj, který je investorem stavby, nevylučoval, že bude nutné halu zbourat a postavit celou znovu.

Konstrukce spadla v sobotu večer během florbalového turnaje, všem osmi desítkám lidí se podařilo včas utéct, dva z nich se na útěku lehce zranili. Pardubický kraj novou halu vybudoval nákladem 58 milionů korun. Využívat ji měla místní Vyšší odborná škola a Střední škola technická, v jejímž areálu stojí, původní tělocvična již byla zastaralá.

Půjde o obnovu podlahy a nové řešení střechy. Já osobně budu trvat na tom, aby střecha vypadala jinak a byla jinak konstruovaná,“ uvedl Netolický.

Konstrukci původní střechy tvořily dřevěné vazníky. „V pondělí by měl zřícené části konstrukce začít zvedat jeřáb, aby znalec mohl místo podrobněji ohledat,“ uvedla mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.

Policie zatím nešťastnou událost prošetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. Pardubický kraj si nechá zpracovat vlastní nezávislé posouzení celé stavby od projektové dokumentace až po kolaudaci budovy. Tato analýza zároveň stanoví, zda je nynější projekt použitelný pro reklamaci a dostavbu, nebo zda je třeba provést jeho úpravy kvůli bezpečnosti.