Festival sportu – neděle 8. září 2019 – Hradec Králové

Festival sportu – neděle 8. září 2019 – Hradec Králové

1778
Sdílejte

Na 50 královéhradeckých sportovních organizací bude 8. září 2019 prezentovat svoji sportovní činnost na již 8. ročníku projektu Festival sportu, který se potřetí uskuteční v krásném prostředí Jiráskových sadů.

Návštěvníci všech generací si na vlastní kůži mohou vyzkoušet na 50 druhů známých, či méně známých sportovních odvětví, mimo jiné třeba: sportovní šerm, aikidó, squash, ragby, sportovní střelbu, billiard, golf, box či street dance.

Pro ty nejaktivnější účastníky je v rámci projektu Festival sport připravena hra s názvem Hradecký dvanáctiboj, ve které mohou získat při vyzkoušení minimálně 12 druhů libovolných sportů a odevzdání hrací karty ve stánku hlavního organizátora drobnou odměnu – pravidla hry naleznete níže. V roce 2018 se soutěže Hradecký dvanáctiboj aktivně zúčastnilo více než 1 000 návštěvníků.

Pokud vás některý z předváděných či vyzkoušených sportů zaujme, můžete využít přítomnosti kvalifikovaných trenérů a sportovců, kteří rádi zodpoví položené dotazy.

Vstup na Festival sportu je ZDARMA.
Speciální pozvánky

  • na hlavním pódiu bude po celý den probíhat moderovaný program, ve kterém můžete zhlédnout různá sportovně-taneční vystoupení
  • v nafukovacích arénách bude možno vyzkoušet squash, hokejbal, golf a softbal
  • možnost aktivního zapojení se do sportovně – tanečních workshopů, které v rámci programu na hlavním pódiu nabídne AC HIP HOP Hradec Králové a Taneční skupina T-BASS
  • oddíl vodního póla TJ Slavia Hradec Králové sehraje v průběhu dne několik exhibičních utkání ve vodním pólu a to přímo v řece Labe pod Hučákem
  • možnost vyzkoušet vrh koulí, skok do výšky, běh a další disciplíny na dětském mobilním atletickém hřišti
  • projížďky ve sportovních lodích
  • celodenní soutěže ve veslování na veslařských trenažérech a výuka sportovního veslování
  • organizace Krav Maga Hradec Králové pořádá u svého stánku pro zájemce z řad návštěvníků minikurzy sebeobrany
  • měření  rychlost vašeho úderu na speciálním přístroji u stánku SK Karate Spartak
  • minizápasy ve florbalu a další dovednostní soutěže na mobilním florbalovém hřišti

Hradecký dvanáctiboj – pravidla hry

Vyzkoušejte v jeden den co nejvíce druhů sportu v rámci Festivalu sportu v Jiráskových sadech. Za každý vyzkoušený sport získáte u příslušného stánku razítko do hrací karty. Podaří-li se vám nasbírat 12 razítek, můžete po předložení a odevzdání plné hrací karty v informačním stánku Festivalu sportu (u hlavního vchodu)  získat drobný propagační předmět města Hradec Králové a diplom vystavený na jméno.

K dispozici budou na místě stánky s občerstvením i sociální zařízení.

Informační materiál, jehož součástí je seznam všech účastníků, situační mapa rozmístění stanovišť, program, hrací karta a další důležité informace, bude k dispozici všem návštěvníkům zdarma v informačním stánku Festivalu sportu. V elektronické podobě ke stažení níže.
Přidružený projekt

Město na kolech 2019 – XVIII. ročník oblíbené akce

V neděli 8. září 2019 vás, všechny vyznavače cyklistiky, zve Královéhradecká asociace Sport pro všechny  na další ročník rekreačně cyklistické akce Město na kolech, která je v letošním roce opět zařazena mezi prestižní akce z cyklu Calendrium Regina.

Podmínkou aktivní účasti jsou vlastní kola, koloběžky, odrážedla, vozíky, brusle a cokoli s kolečky na vlastní pohon – originalita se cení!