Festival Orlická brána – Žamberk 22. – 23. července 2016

Festival Orlická brána – Žamberk 22. – 23. července 2016

2217
Sdílejte

Festival pro celou rodinu? To je Orlická brána v Žamberku, která je pro Vás letos připravená na 22. a 23. července. Na své si přijdou milovníci divadla, kapel, filmů, ale také děti, pro které je připraven dětský program. Vstupné je dobrovolné. Pokud nevíte kam vyrazit? Tak ano, pod Tyršovu rozhlednu do Žamberka

Festival Orlická brána pro vás každoročně připravuje Městský kulturní podnik FIDIKO Žamberk již od roku 2007.

Za tu dobu se Orlickou Bránu podařilo rozvinout až do dnešní podoby jednoho z nejoblíbenějších alternativních multižánrových festivalů v našem regionu. Jsme rádi, že jsme mezi spoustou letních festivalů a slavností našli vlastní, osobitou cestu. Přes tři tisíce diváků zavítají každoročně na vršek pod Tyršovou rozhlednou, kde se na dvou pódiích nechávají pohltit světem hudby, divadla, pohádek, tance a nejrůznějších performance.

„Těší nás stále rostoucí povědomí o našem festivalu a také stoupající počet diváků nejen ze Žamberka, ale i poměrně vzdáleného okolí. Jsme skutečně hrdí, že se nám každoročně daří přinášet do festivalu nové chutě a vůně. Jen v loňském roce jsme zde měli 18 kapel a divadelních souborů z pěti zemí a dvou kontinentů, což je – zejména při našem nevelkém rozpočtu – téměř malý zázrak. “ dodává ředitel festivalu, pan Daniel Kubelka.

Program pro pátek 22. července

program pro sobotu 23. července

 

orlicka-brana-zamberk-22-23-cervence-2016