Country festival Kovárna – sobota 23. července České Petrovice

Country festival Kovárna – sobota 23. července České Petrovice

3822
Sdílejte

V Českých Petrovicích se hudba ve stylu country již neodmyslitelně zapsala do podvědomí všech místních i přespolních, kteří zavítali do této rozmanité obce na severovýchodním úpatí Orlických hor. Trempové, tuláci a hudebníci přicházející do této horské oblasti našli ve zdejších hospůdkách svůj azyl.
Nikam nespěchali…vybalili z odřených pouzder své hudební nástroje a začali hrát.Tak jak se stmívá nad údolím, do pozdních nočních hodin je slyšet zpěv a tóny kytar, banja, houslí… V poslední době se ozývá muzicírování z bývalé Kovárny, chalupy, kde si našel svůj domov Rostťa Bartoň, leadr kapely Trumf.Tady ho často navštěvují kamarádi, přátelé, muzikanti a údolím zurčícího potoka se opět linou tóny, které neodmyslitelně patří ke koloritu tohoto zapadlého koutu světa.

Překrásné výhledy do okolí, kouzelné západy slunce, vůně posečené trávy, naprostá vyrovnanost v poklidné krajině,inspirace života na venkově vycházející z lidových tradic-to jsou kořeny country hudby.To jsou České Petrovice!
Rosťovi kamarádi -muzikanti a spousta jeho dalších přátel se vám představí v bohatém programu.

Country festival „Kovárna“ je tu pro vás,tak přijďte a užijte si s námi ty nezapomenutelné chvíle!

kovarna-fest-sobota-23-cervence-2016-ceske-petrovice

Michal Tučný revival Plzeň – www.michaltucnyrevivalplzen.cz

Říká se, že každý z nás má někde svého „dvojníka“. Michal Tučný, osobnost a ikona naší country, která ukázala cestu mnoha muzikantům a zpěvákům jich má hned několik. Ovšem ne každý má tolik podobných a výrazných rysů, jako Rosťa Fišer, zpěvák a lídr Plzeňské kapely, která umí navodit tu pravou atmosféru Michalových songů…
Na Kovárnafestu již podruhé!

Slávek Janoušek & Luboš Vondrák

Slávek Janoušek & Luboš Vondrák tvoří po dvacetileté pauze před osmi lety obnovené duo, které v polovině 80. let znali nejen posluchači folkové muziky z Porty.

Foltán & Bubák

Foltán & Bubák – oba protagonisté jako duo tvoří třetinu brněnsko-pražské kapely FOLTÁNBAND, která už od roku 1992 působí na české hudební scéně. Pavel Foltán hraje folk už od roku 1972 a od roku 1982 hrál pod brněnskou uměleckou agenturou jako profesionální písničkář. Petr Bublák je blues-rockový kytarista, který se podílí na mnoha hudebních projektech – hraje např. také ve skupině NOHABAND (kapela písničkáře Jakuba Nohy)

Elixír – www.kapelaelixir.cz

Elixír je Pardubická folková kapela, která nedávno natočila svůj první klip s názvem “Když se smůly sejdou“. Vychutnejte si nádherný hlas Ivety Novákové, zpěvačky této hudební formace.

Na Frak

Na Frak je bluegrassová kapela z Prahy hrající vlastní i převzatou tvorbu předních světových BG interpretů

SasaBand – www.sasaband.cz

Nový projekt Petr Sasína (ex Dobrá Poloha, ex Morgána), funguje od ledna 2016. Na basovou kytaru hraje dřívější spoluhráč z kapely Morgána Jakub Kubass Hlaváč. Na saxofon a harmoniky hraje výborný multiinstrumentalista Zdeněk Šponar, který působí v mnoha různých kapelách, jako například Staré pušky, QZH, Klika, a jiných. Sestavu doplnil jako poslední vynikající kytarista Petr Novobilský.

MaZZec – www.mazzec.cz

City-Folk

Westernová Valašská Kavalérie

Westernová Valašská Kavalérie opět na Kovárnafestu! Ukázky ovládání honáckého biče, trikového a pracovního lasa, žonglování s westernovými revolvery, házení nožů a tomahawků či ohňovou show, která tu ještě nebyla. Dušan,,MacGyver“ Dvořák z Vidče poblíž Zubří a Klára,,Catalyna“ Straková z Přerova. Dušan Dvořák navíc mistr České republiky v ovládání honáckých bičů a mistr České republiky v hodu sekerou.

Kenworth a Cadillac

Kenworth a Cadillac jsou stroje odpradávna spojována s americkou country a svým vzhledem náramně zapadá do tohoto žánru. Letos na Kovárnafestu si budete moci prohlédnout hned několik těchto krasavců