Festival krásných umění bude italský, začíná již tento pátek 31.7. 2015

Festival krásných umění bude italský, začíná již tento pátek 31.7. 2015

1999
Sdílejte

Přijďte se do Hořického muzea podívat na špičkové italské umělce, kteří přijedou vystavovat svá díla do Hořic. Uvidíte obrazy, designová díla, šperky, obrazy, chystají se přednášky i video instalace.

Festival začíná v pátek 31. 7. a končí v neděli 2. 8. 2015.

Festival pořádá LABA ve Florencii za přispění města Hořice a pod záštitou Italského kulturního institutu v Praze a Honorárního konzulátu pro Českou republiku v Toskánsku.

Tisková zpráva k Mezinárodnímu festivalu krásných umění 2015, Itálie Česká republika

Italský kulturní festival 2015 se bude konat v nádherné scenérii města Hořice v České republice.

Kurátorem festivalu bude Mauro Maneti, ředitel LABA (Libera Accademia Di Belle Arti) ve Florencii.

Celá akce i s výstavou z oboru malířství, designu, módy, fotografie a videoprojekce potrvá tři dny. Umělci a organizátoři srdečně přivítají umění a Italskou kulturu v České republice od 31. července do 2. srpna 2015.

Mezi pozvanými umělci je italský malíř, Massimo Innocenti, který má bohaté zkušenosti v oblasti výtvarného umění a výtvarné komunikace. Pořádá vlastní i kolektivní výstavy v mnoha regionech Itálie i v zahraničí. Jeho díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách po celém světě. Dlouhodobě spolupracuje s galerií v New Yorku i s různými italskými institucemi. Innocentiův umělecký směr vychází z  jeho mladých let a zkušeností. Byl oceněn na mnoha národních i mezinárodních výstavách. V 90 letech oživil svůj umělecký směr a vydal se na cestu poetických hodnot. Pracuje na obrazech větších rozměrů, instalacích a hledání dialogu popisovaného empirickým jazykem a vytváří tak imaginární a nepopsatelnou atmosféru jednoduchosti věcí.

Italský design bude reprezentovat Angelo Minisci. Minisci se věnuje projektové činnosti a interdisciplinárnímu výzkumu v oblasti designu. Mnoho z jeho projektů bylo prezentováno na různých kulturních výstavách v Itálii („Arbitare il tempo“, Triennale di Milano“, Salone del Mobile“), a v zámoří (Francie, Španělsko, Jižní Amerika a Japonsko).

Je členem „uměnovědného“ sdružení první Observatoře Národního uměleckého řemesla. Na výstavě bude prezentovat jedinečnou hranici mezi fragmenty a designem běžného zboží a jeho rituály.

Módní průmysl bude zastupovat Monica Maestrelli, která se narodila ve Florencii v Itálii a svou profesionální dráhu začala ve známém avantgardním architektonickém a designérském studiu „Superstudio“ jako asistentka 5 architektů, kteří zkoumali experimentální koncepty v radikální architektuře. Zde se také začala zajímat o minimalismus a organické formy. Později tyto zkušenosti využila ve své vlastní práci v interiérovém designu a v návrzích luxusních šperků a doplňků. V roce 1983 začala pracovat jako návrhář dárkových předmětů pro společnost Gucci, kde navrhovala a vedla vývoj prototypů. Mezi roky 1994 a 2004 pracovala s uměleckým ředitelem Tomem Fordem jako senior designer pro Gucci Home & Jewelry Collection. Od roku 2005, po nástupu nové umělecké ředitelky Fridy Giannini, pokračovala Monica další 3 roky v práci pro společnost Gucci jako nezávislá návrhářka a v roce 2008 se vydala na samostatnou dráhu s vlastní kolekcí šperků. Nyní žije a pracuje střídavě v italském Toskánsku a v americkém New Yorku.

Monica v Hořicích představí svou novou kolekci šperků vyrobených ze stříbra a přírodních kamenů.

Mladá fotografka Una Jovovich, bude přes ostrost a velmi rázný styl svých fotografií představovat italskou architekturu.

Ostatní akce:

Kromě umělecké výstavy se zde bude konat i cyklus přednášek o umění, kreativitě a italské kultuře.

Video instalace:

V rámci festivalu se uskuteční videoprojekce — Andrea Evangelu a Elena Tortorici.

Z oboru oděvního návrhářství v LABA bude představen projekt „Papírové oblečení“ z výhradně vzácných druhů papírů poskytnutých významnou italskou papírenskou firmou Fedrigoni.

Organizace a sponzoři:

Festival pořádá LABA ve Florencii za přispění města Hořice a pod záštitou Italského kulturního institutu v Praze a Honorárního konzulátu pro Českou republiku v Toskánsku.

K dispozici budou asistenti Matteo GiarreValentin Osadcii.Organizačním manažerem byl pověřen Mimmo Caffaso (koordinátor kurzů LABA ve Florencii).

Zdroj: www.horice.org/muzeum

Více informací na http://www.horice.org/muzeum/mezinarodni-festival-krasnych-umeni-2015-italie/