Duchapřítomný senior praštil berlí mladíka, který se ho snažil okrást

Duchapřítomný senior praštil berlí mladíka, který se ho snažil okrást

1952
Sdílejte

NÁCHODSKO – Z loupeže a porušování domovní svobody se bude muset zodpovídat 22letý mladík z České Skalice, kterého v úterý 11. 4. 2017 po třetí hodině odpoledne zadrželi policisté. Chytili ho krátce poté, co utekl z domku invalidního seniora, před kterým šermoval ostrým předmětem a sebral peníze.

Alarmující skutečností je, že mladý muž se nerozpakoval svůj čin udělat přímo za bílého dne. Přes ústa si přetáhl šátek a takto zamaskován, bez pozvání, odemčenými dveřmi vešel do kuchyně a pokoje, kde z ležící peněženky sebral finanční hotovost 600 korun. Pak přiskočil k seniorovi, který byl doma a vše vsedě nevěřícně sledoval, a pohrozil mu špičatým předmětem. Senior už ale dál nečekal, mladíka přes napřaženou ruku praštil berlí a mladík i s penězi z domku utekl. Starý pán zachoval chladnou hlavu, okamžitě událost oznámil na linku 158, vyslaná policejní hlídka dorazila na místo během několika minut. A rychlost oznámení se vyplatila! Při pátrání po možném pachateli hlídka asi 500 metrů od domu objevila podezřelého muže odpovídajícího popisu.

Překvapený mladík se policistům k vniknutí do domku a okradení seniora na místě zadržení hned přiznal. Policisté případ kvalifikovali jako zločin loupeže a přečin porušování domovní svobody s možným uložením trestu odnětí svobody od dvou do deseti let. Policejní orgán dal státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby. Ale už teď je jasné, že 22letého mladíka stejně pobyt za mřížemi nemine, během třech týdnů měl totiž nastoupit do výkonu trestu za majetkovou trestnou činnost. Nyní to vypadá, že svou vězeňskou kariéru začne už o pár týdnů dřív.

por. Mgr. Eva Prachařová