Velikonoce na Šrámkově statku v Pileticích – 13. – 17. dubna 2017

Velikonoce na Šrámkově statku v Pileticích – 13. – 17. dubna 2017

3390
Sdílejte

Výstava velikonočních kraslic a jarních zvykoslovných předmětů ze sbírek Spolku lidové tvorby Hradec Králové, jehož členky předvedou některé techniky zdobení.

„BEN, BEN, BEN, BLECHY VEN A VAJÍČKA DO KOŠÍČKA SEM“
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost a Spolek lidové tvorby Hradec Králové i letos zvou veřejnost na velikonoční svátky do Piletic. V malebné roubence Šrámkova statku budou moci návštěvníci obdivovat bohatou sbírku kraslic Spolku lidové tvorby HK v rámci akce „Velikonoce na statku“. Výstava bude pro zájemce otevřena v tomto venkovském stylovém prostředí od 13. do 17. dubna 2017, vždy od 10 do 16 hodin.

Po všechny dny jsou v roubené chalupě předvádět členky Spolku lidové tvorby Hradec Králové některé tradiční i méně známé techniky zdobení kraslic (např. drátkování, voskování, zdobení slámou), navíc také lidová řemesla jako paličkování, tkaní, síťování, quilling, zdobení perníčků, pletení pomlázky aj. Návštěvníkům se tak od Zeleného čtvrtka až do Velikonočního pondělí naskýtá možnost vyzkoušet si šikovnost vlastních rukou pod laskavým dohledem zkušených „maléreček“, nebo potěšit sebe a své blízké koupí tradičního lidového výrobku (perníčky, frivolitky, drobná keramika, korálky, pomlázka aj.).

Součástí výstavy je také prezentace velikonočních prací a jarních dekorací, kterými se představí děti ze Základní školy Pouchov. Všichni příchozí se pak budou moci k vystaveným výrobkům vyjádřit formou hlasování o nejhezčí kraslici nebo dekoraci, pocházející právě z rukou tvůrců zmíněné školy. Pozornosti návštěvníků jistě neunikne stálá expozice hospodářských a zařizovacích předmětů, která mapuje venkovský život na přelomu 19. a 20. století.

Změna programu vyhrazena

velikonoce-na-sramkove-statku-hradec-kralove