Dopravní nehoda na Rychnovsku skončila zraněním několika osob, zásah doprovázel intenzivní déšť

Dopravní nehoda na Rychnovsku skončila zraněním několika osob, zásah doprovázel intenzivní déšť

2696
Sdílejte

Dne 14. 7. 2016 před desátou hodinou dopoledne došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů na silnici druhé třídy mezi obcemi Deštné v Orlických horách a Sedloňov na Rychnovsku. Automobily Škoda Octavia a Wolkswagen Golf zůstaly po čelním střetu zčásti na vozovce.

Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Deštného v Orlických horách. Ihned po příjezdu zahájili záchranné práce. Ve vozidle Volkswagen cestovaly tři osoby, z nichž jedna byla lehce zraněna. Řidič a spolujezdec z druhého vozidla byli poraněni vážněji.

Hasiči jim poskytli předlékařskou první pomoc, za použití páteřní desky je z vraku automobilu vyprostili a následně předali do péče zdravotnické záchranné služby. Jedna osoba byla transportována do zdravotnického zařízení letecky, zbylé čtyři za účelem ošetření a pozorování postupně dvěma sanitními vozy.

Hasiči zajistili vozidla proti možnému vzniku požáru a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Celý zásah byl náročný také proto, že probíhal v intenzivním deš­ti.

Silnice byla v místě dočasně uzavřena do doby vyšetření dopravní nehody policií České republiky a odstranění havarovaných vozidel.

mjr. Mgr. Ondřej Sezima
HZS Královéhradeckého kraje

dopravni-nehoda-rychnovsko-14-7-2016-2 dopravni-nehoda-rychnovsko-14-7-2016