Dobruška – Den bezpečnostních a záchranných složek Integrovaného záchranného systému – pátek...

Dobruška – Den bezpečnostních a záchranných složek Integrovaného záchranného systému – pátek 10. června

1826
Sdílejte

V pátek 10. června 2016 Vás zveme na náměstí F. L. Věka v Dobrušce, kde proběhne již 9. ročník akce „Den bezpečnostních a záchranných složek Integrovaného záchranného systému“, na kterém se podílí také Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje. Vystavena zde bude historická i současná technika jednotlivých složek IZS.

Návštěvníci se mohou těšit především na atraktivní ukázky práce profesionálních i dobrovolných hasičů, zástupců z řad Policie České republiky, Městské policie Jaroměř, Zdravotnické záchranné služby, ale také Armády České republiky. Cílem tohoto dne je přiblížit žákům a studentům škol a široké veřejnosti činnost těchto složek.

Součástí je bohatý doprovodný program, ve kterém se představí mažoretky, dětský taneční soubor a dechová hudba. Policie České republiky předvede zásah proti nebezpečnému pachateli. Městská policie vystoupí s ukázkou výcviku služebních psů a představí také koňskou hlídku.

Hasiči si pro návštěvníky připravili požární útok v podání nejmladších hasičů. Chybět nebude ani zásah u dopravní nehody a záchrana osoby s použitím přístroje AED (automatizovaný externí defibrilátor).

Diváci se mají na co těšit a věříme, že i letošní ročník bude mít vysokou návštěvnost. Srdečně vás na něj zveme.

Program:

  • 08:30 – 08:45 vystoupení mažoretek ZŠ Fr. Kupky
  • 08:45 – 08:55 vystoupení dětského tanečního souboru Melounci
  • 09:00 – 09:30 slavnostní zahájení
  • 09:30 – 12:00 statické i praktické ukázky moderní a historické techniky složek IZS
  • 15:00 – 17:00 koncert dechové hudby Válenečka

den-bezpecnostnich-a-zachrannych-slozek-dobruska-10-cervna