Do Hradce Králové přijíždějí elektrokola Bolt

Do Hradce Králové přijíždějí elektrokola Bolt

1992
Sdílejte

Do Hradce Králové přijíždějí elektrokola Bolt

Do ulic východočeské metropole vyrážejí sdílená elektrokola platformy Bolt. Budou dostupná na 34 stáních v centru města, u uzlů hromadné dopravy a na dalších místech vybraných v součinnosti se samosprávou.

Nabídku osobní dopravy v Hradci Králové rozšíří 120 zelených elektrokol Bolt, která budou rozmístěna po 34 parkovacích stáních pečlivě vybraných v součinnosti s magistrátem. Kola bude možné odložit pouze na těchto místech, mimo která aplikace Bolt jízdu ani nedovolí ukončit. Pokud jezdec kolo na vyhrazeném stání zaparkuje nevhodným způsobem, mohou lidé překážející stroj nahlásit prostřednictvím formuláře na webu společnosti Bolt, na který se dostanou i přes QR kód umístěný na rámu kola.

Aplikace Bolt přitom uživateli zásady ohleduplného parkování zobrazuje stejně, jako mu připomíná pravidla bezpečného pohybu v městském provozu, včetně doporučení nosit helmu nebo povinnosti jezdit po cyklopruzích či krajnici.

Sdílená elektrokola představují vysoce efektivní způsob pohybu po městě, který vhodně doplňuje síť veřejné dopravy. Proto se také velká část našich parkovacích stání nachází u zastávek MHD a dále na různých významných místech v historickém a širším centru. Sdílená kola Bolt umožňují rychle překonat kratší i střední vzdálenosti, a navíc bez velké námahy vzhledem k tomu, že jsou vybavena elektromotorem. Hradečtí si je jistě rychle oblíbí také proto, že jsou pohodlná a dobře se na nich jezdí,” věří Lucie Krahulcová, manažerka veřejné politiky pro službu mikromobility ve společnosti Bolt.

Zelená elektrokola nasazená v Hradci Králové představují nejnovější generaci strojů vyvinutých na zakázku pro platformu Bolt. Mají elegantní rám ze 100% recyklovatelného hliníku a jsou vybavena vysokokapacitní baterií, která kolům Bolt umožňuje na jedno nabití ujet až 90 kilometrů. Lze si je jednoduše vypůjčit přes aplikaci Bolt dostupnou na Google Play i v App Store.

Zdroj: BOLT.cz