Dnešní tragická srážka osobního a nákladního automobilu u obce Kocbeře, si vyžádala...

Dnešní tragická srážka osobního a nákladního automobilu u obce Kocbeře, si vyžádala dva lidské životy

3614
Sdílejte

V úterý 28. května před jedenáctou hodinou dopoledne došlo nedaleko obce Kocbeře na silnici číslo 300 na Trutnovsku k tragické dopravní nehodě. Osobní vozidlo Škoda Octavia jedoucí ve směru od Dvora Králové nad Labem dostalo při výjezdu ze zatáčky smyk a bokem narazilo do protijedoucího plně naloženého nákladního automobilu. V osobním vozidle cestovali muž a žena, v nákladním vozu řidič a spolujezdec.

Na místo nehody se během několika málo minut dostavila jednotka profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem a krátce poté také hasiči z Trutnova a Hajnice. Hasiči neprodleně zahájili vyprošťování vážně zraněných cestujících z osobního automobilu za pomoci hydraulických vyprošťovacích nástrojů. Poté asistovali zdravotnické záchranné službě při resuscitaci obou osob, která ovšem nebyla úspěšná a lékař konstatoval u obou smrt. Muži z nákladního automobilu vyvázli bez zranění.

Na místo byl následně povolán hasičský vyprošťovací vůz z Trutnovské stanice, který vyprostil nákladní vozidlo zapadlé v příkopě a odtáhl jej mimo komunikaci. Hasiči asistovali také při nakládání vraku osobního automobilu na vozidlo odtahové služby a provedli úklid vozovky. Komunikace byla v místě nehody uzavřena déle než tři hodiny.

zdroj: mjr. PhDr. Ondřej Sezima, HZSKHK