Co pomůže z krize? Mountfield prohrál již počtvrté v řadě

Co pomůže z krize? Mountfield prohrál již počtvrté v řadě

2154
Sdílejte

Extraliga pokračuje v plném proudu, máme za sebou již půlku letošní sezóny. Její předvánoční kolo letos připadlo na čtvrtou adventní (zlatou) neděli. V něm přivítali doma a ještě před televizními kamerami hokejisté Hradce Králové hokejisty plzeňské Škodovky. Ta s sebou přivezla i nejlepšího střelce letošního ročníku, obávaného Milana Gulaše. Domácí k předvánočnímu utkání nastoupili stylově ve vánoční variantě dresů.
Oba týmy vstoupily do utkání aktivně, nicméně žádné šance se netvořily. Hosté se postupně stávali nebezpečnějšími. Dorážka jednoho z plzeňských hráčů skončila až za zády Marka Mazance, nicméně díky hradecké trenérské výzvě nebyla po následném přezkoumání uznána za gól, postavení útočícího hráče v brankovišti. Následně mohli udeřit Hradečtí, Petr Zámorský se ocitl sám před brankou, ale jeho střela mířila mimo. Do úniku se dostal i Radek Smoleňák, ten ovšem ani pořádně nezakončil.

Druhá třetina nepřinesla nic nového, vyrovnaná střela pokračovala. Jen šancí bylo po málu, i přes přesilovku Plzně. Ta se postupně zvedala, Mountfield přestával stíhat. Jejich zvýšená aktivita přinesla své ovoce, když po oboustranném vyloučení vypálil z pravého kruhu Luboš Rob a přesnou střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre utkání. – 1:0. A než stihli domácí se situací něco udělat, bylo to už o dvě branky. Při další útočné akci Škodovky dostal přesnou přihrávku před Mazance Tomáš Mertl a usměrnil puk do sítě. – 2:0. Hradec zůstal jako opařený.
Plzeň si do posledního dějství přinesla pohodu a klid. Jejich pečlivá obrana hlídala veškeré hradecké pokusy o zdramatizování zápasu. Do šance se dostal jen Matěj Chalupa, který ovšem z těsné blízkosti minul. Nepřesností přibývalo, pokusy Mountfieldu byly místy až zoufalé. Dvě minuty před koncem zkusili domácí hru v šesti bez gólmana. Po pár vteřinách se přes celé hřiště prosadil kanonýr Milan Gulaš a bylo rozhodnuto – 0:3.
Hradecký Mountfield upadá do stále větší krize, ve středu s Libercem vytěžil jediný bod, s Kladnem i dnes s Plzní prohrál. Nachází se stále na 8. místě, nicméně již s minimálním náskokem na níže postavené týmy. První šestka se nebezpečně vzdaluje. Po Vánocích čekají Hradec další dva velmi těžké zápasy. Ve čtvrtek 26.12. se vydává do sousedních Pardubic k dalšímu třaskavému derby a následně v sobotu 28.12. hostí lídra soutěže, pražskou Spartu.

-alex-