Vzpruha pro Hradec! V derby porazil odvěkého rivala z Pardubic

Vzpruha pro Hradec! V derby porazil odvěkého rivala z Pardubic

1832
Sdílejte

Ani na svatého Štěpána Tipsport Extraliga nespí. Hraje se totiž její 30. kolo, které mimo jiné postavilo proti sobě dvě největší východočeská města – Hradec Králové a Pardubice. Dva odvěcí rivalové, kteří si nic nedají zadarmo. Pardubice se nachází na posledním místě tabulky se stále reálnější hrozbou sestupu z ligy. Ale ani Hradec na tom není nejlépe, stále je osmý, nýbrž prohrál poslední čtyři extraligová utkání v řadě. Nutně tedy potřeboval bodovat.

A hned ze začátku zápasu byla znát jejich touha uspět, začali totiž velmi aktivně. Jejich aktivitu ovšem vzápětí zarazila nutná oprava plexiskla. První gólovku připravil Petr Koukal pro Aleše Jergla, ten ale puk netrefil ideálně a vychytal ho Kacetl. Dynamo postupně začalo dorovnávat hru, velké šance nepřicházely. Do slibné příležitosti se dostal domácí Mandát, tady byl zase pozorný Mazanec. Hra byla ke konci třetiny vyrovnaná.
Zato hned do té druhé vlétly Pardubice jako uragán a Mountfieldu dělaly velké potíže. Denis Kindl měl na holi gól, když před nim zívala prázdná branka, ovšem jeho blafák skončil těsně nad. Mazanec dále držel své spoluhráče, kteří hlavně díky němu přežili tento nápor. A následně to byl Hradec, kdo skóroval. Matěj Paulovič projel pásmem Dynama a dostal se ke střele, kterou Kacetl vyrazil, ovšem na jeho následnou dorážku už byl krátký – 0:1. Tímto gólem se hra opět srovnala a šance začaly přibývat na straně hostí. Dostávali se do tlaku a byli odměněni druhým zásahem. Matěj Chalupa společně se Smoleňákem vybojovali puk za brankou soupeře a našli volného Lukáše Cingela před ní a ten se nemýlil – 0:2.

Do poslední třetiny vstoupil aktivněji Hradec, navíc s dvoubrankovým náskokem. Zahrál si i přesilovku, která mu moc nevyšla, ale vadit mu to rozhodně nemuselo. Krátce po jejím skončení totiž po velké chybě Dynama v defenzívě jeli sami na branku Aleš Jergl a Michal Dragoun, kdy Jergl naservíroval gól Dragounovi před úplně prázdnou klec – 0:3. Nicméně následně Mountfield trochu polevil a na domácích byla znát touha se vrátit do zápasu. Martin Látal proti Mazancovi neuspěl, následně ale Jan Kolář tvrdou střelou hradeckého gólmana překonal – 1:3. Pardubice jakoby vycítily šanci, najednou byly velmi aktivní a agresivní. Díky Mazancovi zůstalo skóre beze změny. Risk bez gólmana už domácím nevyšel, když po pár vteřinách zpečetil výhru Hradce do prázdné branky Jordann Perret – 1:4.
Hradec Králové tedy porazil ve východočeském derby Pardubice poměrně jasným výsledkem a připisuje si důležité tři body. O ty další bude bojovat už v sobotu na svém domácím ledě, když přijede první tým soutěže, pražská Sparta. Uvidíme, jak si povede….

-alex-