Chvilka nepozornosti v Náchodské ulici a škoda 150 tisíc byla na světě

Chvilka nepozornosti v Náchodské ulici a škoda 150 tisíc byla na světě

1844
Sdílejte

V pondělí 15. července 2019 chvíli po 13. hodině došlo na ulici Náchodská v Trutnově (silnice č. I/14) k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Podle provedeného šetření se řidič vozidla Škoda Octavia neměl plně nevěnovat řízení a v důsledku nedodržení bezpečné vzdálenosti nedobrzdit za před ním zastavujícím vozidlem Škoda Fabia. Následně došlo ke střetu, při kterém se naštěstí nikdo nezranil. Dechová zkouška u obou řidičů vyloučila ovlivnění alkoholem. Hmotná škoda je předběžně odhadnuta na celkovou částku 150 tisíc korun.

Přivolaní dopravní policisté celou událost zadokumentovali a viníkovi nehody udělili za přestupek v dopravě pokutu ve výši tisíc korun.

Mezi nejčastější příčinu dopravních nehod stále patří nevěnování se řízení vozidla. Stačí ale chvíle nepozornosti za volantem a následky mohou být fatální. Nemusí se vždy jednat o nepozornost vlivem používání mobilního telefonu, což je velký fenomén dnešní doby, ale stačí i pouhé ohlednutí na spolujezdce. V roli řidiče bychom se měli plně věnovat řízení vozidla a sledovat dění v silničním provozu.

rutno