V autě se těžce zranily tři osoby při srážce s vlakem ve...

V autě se těžce zranily tři osoby při srážce s vlakem ve Všestarech

4395
Sdílejte

HRADECKO – V pondělí 17.4. v 9.40 na železničním přejezdu ve Všestarech došlo ke střetu osobního vlaku a osobního vozidla. Řidič auta Renault Clio pravděpodobně nerespektoval značku „Dej přednost v jízdě“ a vjel na přejezd ve chvíli, kdy projížděl vlak od Jičína směrem na Hradec Králové. Renault byl vlakem tlačen po kolejích cca 100 m, než se podařilo vlak zastavit. Všechny tři osoby cestující v autě byly těžce zraněny. Osmdesátiletý řidič byl letecky transportován do hradecké fakultní nemocnice a jeho dvě spolujezdkyně (76 a 73 let) byly do téže nemocnice převezeny rychlou záchranou službou. Ke zranění dalších osob nedošlo. Strojvedoucí byl podroben dechové zkoušce, která byla negativní. U řidiče byl z důvodu zranění nařízen odběr krve.
Železniční trať byla na 2 hodiny zcela uzavřena. Škoda na vlaku byla odhadnuta na 100 tisíc a na autě na 50 tisíc korun.

por. Iva Kormošová

Hasiči k tragické události:

K nehodě na železničním přejezdu došlo v pondělí 17. dubna 2017 dopoledne na nechráněném železničním přejezdu u Všestar směrem na Střezetice. Řidič vozidla Renault Clio z dosud nejasných příčin vjel na přejezd právě ve chvíli, kdy tudy projížděl osobní vlak. I přes rychlou reakci strojvedoucího vlak po srážce tlačil vozidlo ještě zhruba 70 metrů po kolejích než zastavil. V osobním autě cestovali tři lidé, kteří byli zraněni. Z cestujících ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Na místo události vyjeli v 09:45 hodin profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská, centrální stanice Hradec Králové, hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk a dobrovolní hasiči z Chlumu (Všestary). Řidič a spolujezdkyně z předního sedadla zůstali ve vraku auta zaklíněni a hasiči je museli postupně pomocí speciálního hydraulické nářadí vyprostit. Společně se spolujezdkyní ze zadního sedadla byli po vyproštění všechny zraněné osoby předány do péče lékařům a záchranářům pozemní a letecké záchranné služby. Řidič byl letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové, kam byly sanitami převezeny i obě spolujezdkyně. Hasiči pomohli zhruba 20 cestujícím vystoupit z vlaku a doprovodili je k silnice, kde byla pro ně zajištěna náhradní autobusová doprava. Osobní vůz zajistili proti požáru a odpojili autobaterii. Příčiny nehody šetří Policie ČR a Drážní inspekce. (foto: stanice HK – Pražská)
vazna-dopravni-nehoda-vsestary-17-4-2017-5vazna-dopravni-nehoda-vsestary-17-4-2017-4vazna-dopravni-nehoda-vsestary-17-4-2017-3
vsestary-srazka-vlaku-s-osobnim-vozem-2vsestary-srazka-vlaku-s-osobnim-vozem-1vsestary-srazka-vlaku-s-osobnim-vozem vazna-dopravni-nehoda-vsestary-17-4-2017-5vazna-dopravni-nehoda-vsestary-17-4-2017-3vazna-dopravni-nehoda-vsestary-17-4-2017-1vazna-dopravni-nehoda-vsestary-17-4-2017 vazna-dopravni-nehoda-vsestary-17-4-2017-8vazna-dopravni-nehoda-vsestary-17-4-2017-7vazna-dopravni-nehoda-vsestary-17-4-2017-6