U Slavoňova na Náchodsku se zřítil vrtulník. Oba pasažéři bohužel pád nepřežili

U Slavoňova na Náchodsku se zřítil vrtulník. Oba pasažéři bohužel pád nepřežili

2632
Sdílejte

U Slavoňova na Náchodsku zasahují složky IZS včetně dvou hasičských jednotek u pádu vrtulníku OK-CLV společnosti DSA. Při pádu zemřeli dva lidé. Vrtulník havaroval podle starosty Slavoňova Michala Suchánka uprostřed pole asi 200 metrů od posledního obytného domu v obci. Po dopadu začal podle hasičů hořet. Podle hasičů a policie vrtulník patřil soukromé společnosti.

Na místě byla nalezena dvě mrtvá těla,“ uvedl mluvčí zdravotnických záchranářů Ivo Novák. Vrtulník podle něj nebyl záchranářský. Mluvčí policie Ondřej Moravčík sdělil, že lidé zahynuli v troskách vrtulníku. Stroj měl být pětimístný, hasiči hovořili o čtyřmístném vrtulníku. Policie nyní zjišťuje, odkud helikoptéra letěla a prověřuje další okolnosti.

Na místo vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému,“ řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. Stroj podle ní spadl v místní části Slavoňova Blažkov.

Tři jednotky požární ochrany byly vyslány do Blažkova, části obce Slavoňov, kde došlo k pádu civilního vrtulníku soukromé letecké společnosti. Událost byla oznámena na krajské operační a informační středisko hasičů v 09:15 hod.

Při svém příjezdu našli hasiči zřícený stroj v poli a bylo viditelné plamenné hoření. Požár se snažili uhasit místní obyvatelé pomocí hasicích přístrojů, ale plameny se podařilo zkrotit až hasičům, kteří nasadili vysokotlaký proud vody. Požár zničil prostor pro posádku vrtulníku i motorovou část stroje. Leteckou nehodu nepřežili bohužel dva lidé.

Na místě spolupracovaly všechny složky IZS. Jednotky zabezpečovaly po dobu zásahu místo události, následně poskytovaly technickou pomoc policistům a vyšetřovatelům Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Na místo vyjel z Hradce Králové také automobilový nosič kontejnerů. Ten disponuje hydraulickou rukou, pomocí které může být vrak vrtulníku vyzvednut a naložen.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky, JSDH Nové Město nad Metují a Slavoňov a následně pak jeli na místo také příslušníci z hradecké centrální stanice.