25. prosince na obchvatu Jičína zemřel při nehodě dvou vozidel jeden z...

25. prosince na obchvatu Jičína zemřel při nehodě dvou vozidel jeden z řidičů

2151
Sdílejte

Dne 25. prosince 2015 chvíli před půl pátou hodinou odpoledne došlo na obchvatu Jičína k tragické dopravní nehodě. Nehoda se udála na silnici první třídy číslo 16 na obchvatu Jičína v úrovni průmyslové zóny. K dopravní nehodě pravděpodobně došlo tak, že sedmačtyřicetiletý řidič Škody Octavia v těchto místech z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se střetl s vozidlem Škoda Fabia.

Řidič Octavie na místě zemřel a dvě osoby z Fabie byly lehce zraněny. Alkohol byl u řidičky fabie vyloučen dechovou zkouškou. Při nehodě byla způsobena hmotná škoda v předběžné výši 190 tisíc korun.

Po dobu šetření nehody a odstraňování následků tedy zhruba 4 hodiny byla vozovka v místě nehody neprůjezdná a byly stanoveny objízdné trasy. Na místě zasahoval i záchranářský vrtulník.

Míra zavinění, příčiny i bližší okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření jičínských policistů a to včetně provedení nařízené pitvy, která může vyloučit či potvrdit například zdravotní indispozici, či přítomnost alkoholu u řidiče.

por. Bc. Jan Čížkovský, PČR

jicin-obchvat-dopravni-nehoda-tragicka-25-12-2015-1 jicin-obchvat-dopravni-nehoda-tragicka-25-12-2015