Zvláštní vlaky ČD připomenou 75. výročí VOŠ a SŠT v České Třebové...

Zvláštní vlaky ČD připomenou 75. výročí VOŠ a SŠT v České Třebové – 25. a 26. září 2020

4041
Sdílejte

V pátek a sobotu 25. a 26. září se uskuteční oslavy spojené se 75. výročím Vyšší odborné školy a Střední školy technické v České Třebové. Na druhý den oslav připravily České dráhy zvláštní jízdy historickou pantografovou jednotkou řady EM 475.1045 a Regionovou po železničním uzlu v České Třebové a zvláštní jízdy budou připravené i po okolních tratích směrem do Jablonného nad Orlicí, Moravské Třebové nebo Lanškrouna. Kromě „pantografu“ je zajistí navíc také motorový vůz M 131.1 „Hurvínek“. V areálu Skalka se bude od 14 hodin konat bohatý program včetně koncertů několika kapel a večerního promítání filmu. V areálu nebudou chybět ani stánky s regionálními produkty.

Příznivci Vyšší odborné školy a Střední školy technické v České Třebové a fanoušci historických železničních vozidel se v sobotu můžou těšit na několik nostalgických jízd. Z České Třebové bude zajištěno celkem šest jízd motorového vozu ř. M 131.1 „Hurvínek“, které střídavě zamíří do Moravské Třebové (odjezdy v 7:30, 11:11 a 15:10) a do Lanškrouna (odjezdy v 9:13, 13:13 a 17:13).

Zájemci se svezou také dnes již historickou pantografovou jednotkou ř. EM 475.1045. Ta časně ráno vyrazí z Olomouce přes Českou Třebovou do Jablonného nad Orlicí, odtud pojede do České Třebové a zpět do Jablonného a v podvečer se přes Českou Třebovou vrátí zpět do Olomouce. Během dne se „pantograf“ dvakrát vydá po okružní trase v rámci českotřebovského železničního uzlu (odjezdy z 2. nástupiště v 10:30 a 12:50) a nejatraktivnějším momentem bude jeho souběžná jízda s InterPanterem mezi Českou Třebovou a Svitavami (oba vlaky budou současně odjíždět z České Třebové v 11:50).





Návštěvníci se také mohou projet po kolejích areálem kontejnerového překladiště společnosti Metrans. Motorová Regionova (ř. 814) bude odjíždět z 5. nástupiště českotřebovského nádraží v 9:15, 11:15, 13:15 a 15:15 hod. Jízda trvá asi 40 minut.

Vyšší odborná škola a Střední škola technická v České Třebové je jednou z partnerských škol, se kterými České dráhy spolupracují v rámci stipendijního programu ČéDés. Jeho cílem je formou stipendií podpořit nadějné studenty a zároveň jim během studia zajistit potřebné stáže a odborné praxe, které je lépe připraví na budoucí zaměstnání u Českých drah. Program tak pomáhá doplnit pracovní pozice na různých úrovních podniku a zároveň revitalizovat společnost po generační stránce.  V rámci Vyšší odborné školy v České Třebové absolvovalo za poslední dva roky stipendijní program přes 20 studentů.




Jízdné ve zvláštních vlacích

Jízdenky, místenky Nostalgie a globální jízdné na historické vlaky lze zakoupit v sobotu 26. září ve všech pokladnách ČD a u průvodčích historických vlaků. V historických vlacích bude platit běžný tarif ČD, navíc každý cestující starší 6 let zaplatí místenku Nostalgie za 35 Kč. V historických vlacích nebude platit jízdné podle tarifů IDS IREDO a IDSOK. Na okružních jízdách pantografem po uzlu Česká Třebová a do Svitav a v Regionově při jízdách do areálu Metrans bude platit globální jízdné 20 Kč.




Doprovodný program v České Třebové

Pátek 25. 9. 2020

17:00 – 19:00: „Cesty budoucnosti“ – dopravní konference, beseda s významnými absolventy (kulturní sál areálu Skalka 1692)

Sobota 26. 9. 2020

9:00 – 19:00: prohlídka školy (budova Habrmanova, areál Skalka), ukázky výuky v odborných učebnách a dílnách, provoz zahradní železnice s parní a motorovou lokomotivou (budova Habrmanova)

10:00: Slavnostní otevření modelového kolejiště v budově Habrmanova

10:00, 11:00, 12:00: „Toulky historií školy“ s Martinem Šebelou (budova Habrmanova)

13:00: Oficiální zahájení oslav (budova Habrmanova), průvod městem do areálu Skalka

14:00 – 20:00: Doprovodný program – hudební odpoledne v areálu Skalka

  • 14:30 – kapela 365 m. n. m.
  • 16:00 – kapela Černá dioda
  • 17:30 – kapela Interstate 60
  • 19:00 – kapela ABBA stars
  • 20:00 – promítání filmu Mamma Mia




Jízdní řád motorového vlaku M 131.1 „Hurvínek“

Česká Třebová – Moravská Třebová a zpět

(sobota 26. září 2020)

tam stanice zpět
07:30 11:11 15:10 Česká Třebová 09:02 12:33 17:09
07:36 11:17 15:19 Třebovice v Čechách 08:56 12:25 17:01
07:51 11:33 15:35 Mladějov na Moravě 08:39 12:09 16:44
08:05 11:47 15:50 Moravská Třebová 08:23 11:53 16:26




Jízdní řád motorového vlaku M 131.1 „Hurvínek¨“

Česká Třebová – Lanškroun a zpět

(sobota 26. září 2020)

tam stanice zpět
09:13 13:13 17:13 Česká Třebová 10:19 14:28
09:26 13:26 17:25 Třebovice v Čechách 10:12 14:20
09:40 13:40 17:40 Rudoltice v Čechách 10:02 14:02
09:48 13:48 17:48 Lanškroun 09:53 13:53




Jízdní řád pantografové jednotky EM 475.1045

Olomouc hl.n. – Česká Třebová – Letohrad – Jablonné n. Orl. a zpět

(sobota 26. září 2020)

tam stanice zpět
příj. odj. příj. odj.
  05:58 Olomouc hl.n. 18:33  
06:13 06:14 Červenka 18:16 18:17
06:32 06:42 Zábřeh na Moravě 17:54 17:57
07:19 07:20 Česká Třebová 17:22 17:25
07:31 07:36 Ústí nad Orlicí 17:06 17:12
07:51 07:58 Letohrad 16:46 16:55
08:07   Jablonné nad Orlicí   16:36




Jízdní řád pantografové jednotky EM 475.1045

Jablonné nad Orlicí – Letohrad – Ústí nad Orlicí – Česká Třebová a zpět

(sobota 26. září 2020)

tam stanice zpět
příj. odj. příj. odj.
  08:16 Jablonné nad Orlicí 16:29  
08:20 08:20 Verměřovice 16:25 16:25
08:25 08:26 Letohrad 16:18 16:19
08:30 08:30 Dolní Dobrouč 16:14 16:14
08:33 08:33 Lanšperk 16:06 16:10
08:36 08:36 Dolní Libchavy 16:01 16:01
08:40 08:46 Ústí nad Orlicí 15:47 15:57
08:48 08:48 Ústí nad Orlicí město 15:44 15:44
08:58   Česká Třebová   15:35

 

Podrobnosti o akci v České Třebové najdete na stránkách Českých drah www.cd.cz/vlakemnavylet. Návštěvníky prosíme o dodržování ochranných opatření ministerstva zdravotnictví v souvislosti s epidemiologickou situací COVID-19.





zdroj: ČD