Zvláštní vlaky ČD připomenou 75. výročí VOŠ a SŠT v České Třebové...

Zvláštní vlaky ČD připomenou 75. výročí VOŠ a SŠT v České Třebové – 25. a 26. září 2020

2183
Sdílejte

V pátek a sobotu 25. a 26. září se uskuteční oslavy spojené se 75. výročím Vyšší odborné školy a Střední školy technické v České Třebové. Na druhý den oslav připravily České dráhy zvláštní jízdy historickou pantografovou jednotkou řady EM 475.1045 a Regionovou po železničním uzlu v České Třebové a zvláštní jízdy budou připravené i po okolních tratích směrem do Jablonného nad Orlicí, Moravské Třebové nebo Lanškrouna. Kromě „pantografu“ je zajistí navíc také motorový vůz M 131.1 „Hurvínek“. V areálu Skalka se bude od 14 hodin konat bohatý program včetně koncertů několika kapel a večerního promítání filmu. V areálu nebudou chybět ani stánky s regionálními produkty.

Příznivci Vyšší odborné školy a Střední školy technické v České Třebové a fanoušci historických železničních vozidel se v sobotu můžou těšit na několik nostalgických jízd. Z České Třebové bude zajištěno celkem šest jízd motorového vozu ř. M 131.1 „Hurvínek“, které střídavě zamíří do Moravské Třebové (odjezdy v 7:30, 11:11 a 15:10) a do Lanškrouna (odjezdy v 9:13, 13:13 a 17:13).

Zájemci se svezou také dnes již historickou pantografovou jednotkou ř. EM 475.1045. Ta časně ráno vyrazí z Olomouce přes Českou Třebovou do Jablonného nad Orlicí, odtud pojede do České Třebové a zpět do Jablonného a v podvečer se přes Českou Třebovou vrátí zpět do Olomouce. Během dne se „pantograf“ dvakrát vydá po okružní trase v rámci českotřebovského železničního uzlu (odjezdy z 2. nástupiště v 10:30 a 12:50) a nejatraktivnějším momentem bude jeho souběžná jízda s InterPanterem mezi Českou Třebovou a Svitavami (oba vlaky budou současně odjíždět z České Třebové v 11:50).





Návštěvníci se také mohou projet po kolejích areálem kontejnerového překladiště společnosti Metrans. Motorová Regionova (ř. 814) bude odjíždět z 5. nástupiště českotřebovského nádraží v 9:15, 11:15, 13:15 a 15:15 hod. Jízda trvá asi 40 minut.

Vyšší odborná škola a Střední škola technická v České Třebové je jednou z partnerských škol, se kterými České dráhy spolupracují v rámci stipendijního programu ČéDés. Jeho cílem je formou stipendií podpořit nadějné studenty a zároveň jim během studia zajistit potřebné stáže a odborné praxe, které je lépe připraví na budoucí zaměstnání u Českých drah. Program tak pomáhá doplnit pracovní pozice na různých úrovních podniku a zároveň revitalizovat společnost po generační stránce.  V rámci Vyšší odborné školy v České Třebové absolvovalo za poslední dva roky stipendijní program přes 20 studentů.




Jízdné ve zvláštních vlacích

Jízdenky, místenky Nostalgie a globální jízdné na historické vlaky lze zakoupit v sobotu 26. září ve všech pokladnách ČD a u průvodčích historických vlaků. V historických vlacích bude platit běžný tarif ČD, navíc každý cestující starší 6 let zaplatí místenku Nostalgie za 35 Kč. V historických vlacích nebude platit jízdné podle tarifů IDS IREDO a IDSOK. Na okružních jízdách pantografem po uzlu Česká Třebová a do Svitav a v Regionově při jízdách do areálu Metrans bude platit globální jízdné 20 Kč.




Doprovodný program v České Třebové

Pátek 25. 9. 2020

17:00 – 19:00: „Cesty budoucnosti“ – dopravní konference, beseda s významnými absolventy (kulturní sál areálu Skalka 1692)

Sobota 26. 9. 2020

9:00 – 19:00: prohlídka školy (budova Habrmanova, areál Skalka), ukázky výuky v odborných učebnách a dílnách, provoz zahradní železnice s parní a motorovou lokomotivou (budova Habrmanova)

10:00: Slavnostní otevření modelového kolejiště v budově Habrmanova

10:00, 11:00, 12:00: „Toulky historií školy“ s Martinem Šebelou (budova Habrmanova)

13:00: Oficiální zahájení oslav (budova Habrmanova), průvod městem do areálu Skalka

14:00 – 20:00: Doprovodný program – hudební odpoledne v areálu Skalka

  • 14:30 – kapela 365 m. n. m.
  • 16:00 – kapela Černá dioda
  • 17:30 – kapela Interstate 60
  • 19:00 – kapela ABBA stars
  • 20:00 – promítání filmu Mamma Mia




Jízdní řád motorového vlaku M 131.1 „Hurvínek“

Česká Třebová – Moravská Třebová a zpět

(sobota 26. září 2020)

tamstanicezpět
07:3011:1115:10Česká Třebová09:0212:3317:09
07:3611:1715:19Třebovice v Čechách08:5612:2517:01
07:5111:3315:35Mladějov na Moravě08:3912:0916:44
08:0511:4715:50Moravská Třebová08:2311:5316:26




Jízdní řád motorového vlaku M 131.1 „Hurvínek¨“

Česká Třebová – Lanškroun a zpět

(sobota 26. září 2020)

tamstanicezpět
09:1313:1317:13Česká Třebová10:1914:28
09:2613:2617:25Třebovice v Čechách10:1214:20
09:4013:4017:40Rudoltice v Čechách10:0214:02
09:4813:4817:48Lanškroun09:5313:53




Jízdní řád pantografové jednotky EM 475.1045

Olomouc hl.n. – Česká Třebová – Letohrad – Jablonné n. Orl. a zpět

(sobota 26. září 2020)

tamstanicezpět
příj.odj.příj.odj.
 05:58Olomouc hl.n.18:33 
06:1306:14Červenka18:1618:17
06:3206:42Zábřeh na Moravě17:5417:57
07:1907:20Česká Třebová17:2217:25
07:3107:36Ústí nad Orlicí17:0617:12
07:5107:58Letohrad16:4616:55
08:07 Jablonné nad Orlicí 16:36




Jízdní řád pantografové jednotky EM 475.1045

Jablonné nad Orlicí – Letohrad – Ústí nad Orlicí – Česká Třebová a zpět

(sobota 26. září 2020)

tamstanicezpět
příj.odj.příj.odj.
 08:16Jablonné nad Orlicí16:29 
08:2008:20Verměřovice16:2516:25
08:2508:26Letohrad16:1816:19
08:3008:30Dolní Dobrouč16:1416:14
08:3308:33Lanšperk16:0616:10
08:3608:36Dolní Libchavy16:0116:01
08:4008:46Ústí nad Orlicí15:4715:57
08:4808:48Ústí nad Orlicí město15:4415:44
08:58 Česká Třebová 15:35

 

Podrobnosti o akci v České Třebové najdete na stránkách Českých drah www.cd.cz/vlakemnavylet. Návštěvníky prosíme o dodržování ochranných opatření ministerstva zdravotnictví v souvislosti s epidemiologickou situací COVID-19.





zdroj: ČD