Zveme Vás do Pardubic na hudební večer – Šupák, kam se podíváš…...

Zveme Vás do Pardubic na hudební večer – Šupák, kam se podíváš… středa 29.března

1866
Sdílejte

„Hoďte se do gala a přijďte na Šupáka“ – jakkoliv Vám tato pozvánka zní protichůdně, vězte, že to není vtip. Myslíme to vážně a rádi Vás uvidíme na mimořádném koncertu Komorní filharmonie Pardubice, při kterém Vám představíme vynikajícího mladého muzikanta a geniálního pianistu Michala Šupáka.

Nevíte, co očekávat od koncertu s názvem „Šupák, kam se podíváš, aneb od klasiky kam je libo„? Zcela netradiční program!

Michal Šupák – člen kdysi populární kapely Charlie Straight, vítěz soutěže Pianista roku 2014, mistr improvizace a tak trochu showman se představí sólově, se smyčcovým doprovodem pardubické filharmonie, ale také spolu se svým kolegou Jakubem Tenglerem, se kterým tvoří hudební duo NOISY POTS.

Kýble a hrnce ve filharmonii? I to je možné…

Hudební styl NOISY POTS sami definovali jako „DYI kitchen electro“ – tedy akustický mix zvuků kuchyňských hrnců, kýblů a různého dalšího kuchyňského náčiní, v kombinaci s elektronickým podkresem, klávesami aj. Jako kapela již hráli na festivalu Colours of Ostrava, na Majálesech po celé republice a pravidelně vystupují v Praze i na ulicích evropských měst. V Pardubicích se představí a poprvé a zrovna při té příležitosti premiérově představí novou skladbu Encounters, jejímž autorem je právě Michal Šupák.

Kromě výše uvedeného se můžete těšit na další autorská díla Michala Šupáka (např. skladba Night Train) a sólové skladby, překvapí a pobaví Vás svojí dokonalou improvizací na téma z publika, a když už dojde na provedení známého díla z klasického repertoáru (Gershwinova Rapsodie v modrém), pak si buďte jisti, že to rozhodně nebude nuda a výsledkem naopak bude svěží interpretace se špetkou jazzu, za doprovodu našeho orchestru.

Těšíme se na všechny příznivce modernějšího pojetí hudby!

„ŠUPÁK, KAM SE PODÍVÁŠ, ANEB OD KLASIKY KAM JE LIBO“
– středa 29.3. od 19:30 hodin
– Sukova síň Domu hudby v Pardubicích
– Michal Šupák (klavír, klávesy) / Peter Feranec (dirigent) / Komorní filharmonie Pardubice
– vstupenky (od 300,- Kč): – Turistické informační centrum Pardubice & Ticketportal: https://www.ticketportal.cz/performance.aspx?idp=1555240

KFP_plakat_2017_SUPAK.indd