Zoo ve Dvoře Králové navštívilo rekordních půl milionu návštěvníků!

Zoo ve Dvoře Králové navštívilo rekordních půl milionu návštěvníků!

1684
Sdílejte

Zoologické zahradě ve Dvoře Králové loni opět přibylo návštěvníků. Zavítalo do ní na 494 tisíc návštěvníků, což je zhruba o 30 tisíc více než v roce 2014.

Podle ředitele zoo Přemysla Rabase přitom nebyla sezona 2015 zrovna bezproblematická. Nejdříve návštěvníky odradilo špatné počasí, které panovalo na jaře. Poté přišla tropická vedra. „Ve většině českých zoo je proto v loňském roce propad návštěvnosti, nárůst má pouze několik zahrad,“ řekl Rabas. Dvorské zoo k nárůstu počtu návštěvníků pomohlo mimo jiné otevření lvího safari, ve kterém lidé mohli projíždět přímo mezi lvy. „Jsme si jistí, že to určitě návštěvnost ovlivnilo,“dodal ředitel zoo.

Na rok 2016 plánuje zoo ve Dvoře Králové nad Labem investice za 45 milionů korun. Peníze půjdou na přestavbu pavilonů žiraf a nosorožců nebo vybudování jihoafrické vesničky v areálu zahrady.

Zoo ve Dvoře Králové byla otevřená v roce 1946 a je velmi úspěšná v chovu žiraf, zeber a nosorožců, návštěvnost stoupá nepřetržitě několik posledních let. V roce 2014 prošlo zahradou 464 tisíc návštěvníků, v roce 2013 408 tisíc, v roce 2012 poté 370 tisíc. Dvorská zoo je nejnavštěvovanějším cílem turistů v celých východních Čechách.

zoo-dvur-kralove