Zabijačkové hody a Mistrovství Pecky v běhu na historických lyžích – sobota...

Zabijačkové hody a Mistrovství Pecky v běhu na historických lyžích – sobota 9. února 2019

1640
Sdílejte

Na peckovském koupališti se tradičně počátkem února koná setkání přátel běhu na lyžích. Hlavní náplní je závod v běhu na historických lyžích v dobových kostýmech.
Další ročník závodů v historickém lyžování, tentokrát v termínu 9. 2. 2019 na tradičním místě areálu Koupaliště a kempu Pecka. Prezentace závodníků je od 13:0 a závod odstartuje v 14:00. Vyzýváme všechny muže, ženy a děti aby prohledali půdy a přišli si zazávodit nebo jen tak v dobovém oblečení povzbuzovat a ochutnat zabijačku.
Během celého programu, který začne v 10:00 v místní restauraci zabijačkovými hody, zahraje kapela „NÁHODA PECKA“.

V restauraci pro vás připravíme: zabijačkový guláš, světlé i tmavé jitrnice, prejt, tlačenku, prdelačku, pečené kroupy a pro hosty, kteří neholdují zabijačce nabídneme domácí buchty, párek v rohlíku, smažený sýr a nově 100%hovězí burger s karamelizovanou cibulí a sedláckými brambory. Veškeré výrobky si můžete nechat zabalit s sebou, nebo v pohodlí zkonzumovat ve vytápěné restauraci.
Propozice závodu:

Závodu se může zúčastnit každý, kdo vlastní lyže, které byly vyrobeny před rokem 1970, a sám závodník přijde oblečen v dobovém kostýmu. Soutěžící jsou rozděleni hned do několika věkových kategorií – ti nejmenší, dorost, ženy, muži. Trať bude mít přibližně 1 km a je umístěna do areálu kempu Pecka. Závodníci musí během trasy překonat několik překážek a jednu občerstvovací stanici, kde se každý dospělý účastník musí posilnit panákem alkoholu. Závodní dráha je volena dle sněhových podmínek a především dle inspirace pořadatelů, kteří každý rok připraví záludné pasáže.

Prezentace závodníků od 13 hodin a závod od 14 hodin.