Z Trutnova budou jezdit vlaky častěji do Polska, několik měsíců každý den

Z Trutnova budou jezdit vlaky častěji do Polska, několik měsíců každý den

4051
Sdílejte

V letošním roce se díky dohodě společnosti GW Train Regio s polským dopravcem Koleje Dolnośląskie a Královéhradeckým krajem výrazně rozšíří provoz na přeshraniční trati z Trutnova do Sędzisławi. Zatímco v roce 2019 vlaky jezdily každý den pouze přes letní víkendy a polské státní svátky, v roce 2020 budou jezdit pět měsíců denně. V loňském roce loni jezdily v takovém rozsahu 43 dní, letos to bude 157 dní. Každodenní provoz bude od 25. dubna do 28. září.

Hlavní změnou je přechod na denní provoz od konce dubna až do konce září,“ uvedl předseda představenstva GW Train Regio Peter Bosáček.

Mimo sezónu jezdí vlaky jen z Královce do Sędzisławi, od 25. dubna dojde k prodloužení až z Trutnova. Přes letní sezónu bude místo sedmi párů jezdit šest spojů, aby se zvládaly oběhy, z toho čtyři páry až do Trutnova.

Ve stanici Sędzisław došlo už předloni k úpravě nástupiště tak, že cestující přestoupí bez problémů na vlaky na trase Jelení Hora – Vratislav. Společnost GW Train na trasu dlouhou 38 kilometrů nasadí motorový vůz řady 810.

zdroj: zdopravy.cz