XXVII. MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRHY 2016 – Hradec Králové

XXVII. MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRHY 2016 – Hradec Králové

2159
Sdílejte

Neopakovatelná atmosféra adventního času v prostorách ojedinělé budovy muzea a pestrá nabídka drobných dárků z tradičních i netradičních materiálů od poctivých zručných řemeslníků čeká na všechny návštěvníky adventního trhu. Příjemnou předvánoční atmosféru doplní živý betlém, vánoční fotoateliér a koncert. Nebude chybět ani dílna pro děti.

XXVII. MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH 2016 se uskuteční od pátku 25. listopadu do neděle 27. listopadu 2016 v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.
Jednotné vstupné 25 Kč.
Děti do 6 let zdarma.

Pátek 25. listopadu: 15.00 – 20.00 hodin
Sobota 26. listopadu: 9.00 – 18.00 hodin
Neděle 27. listopadu: 9.00 – 16.00 hodin

Těšit se můžete na perníky, šperky, výrobky z keramiky, dřeva, skla, kůže nebo kovu, patchwork, paličkovanou krajku a další textilní výrobky, modrotisk, svíčky ze včelího vosku, přírodní mýdla, vánoční slaměné a foukané skleněné ozdoby – perličkové i klasické tvary, adventní věnce a mnoho dalšího.

Příjemnou předvánoční atmosféru bude dotvářet živý betlém s oslíkem a vánoční melodie v podání souboru Sarabanda. Těšit se můžete také na koncert žáků ZUŠ Habrmanova!
Pro děti bude připravena tradiční výtvarná dílna
v Dětském ateliéru muzea s adventní tématikou.

V nabídce občerstvení nebude chybět medovina, jedlé kaštany, zvěřinové speciality, palačinky, trdelník, ani vánoční pečivo. Zastavit se můžete také ve skvělé Kavárně Muzeum.

Tradice Muzejního adventního trhu sahá až k předvánočním trhům drobného umění a uměleckého průmyslu pořádaných uměleckoprůmyslovým muzeem v Hradci Králové v roce 1904. První ročník novodobých, tehdy ještě Vánočních trhů, se pak uskutečnil 1. a 2. prosince roku 1989 – do muzea si našlo cestu na tři tisíce návštěvníků.

muzejni-adventni-trh-hradec-kralove-3
Adventní trhy v Muzeu Východních Čech – Hradec Králové
muzejni-adventni-trh-hradec-kralove-2
Adventní trhy v Muzeu Východních Čech – Hradec Králové
muzejni-adventni-trh-hradec-kralove
Adventní trhy v Muzeu Východních Čech – Hradec Králové
muzejni-adventni-trh-hradec-kralove-1
Adventní trhy v Muzeu Východních Čech – Hradec Králové

adventni-trh-2016-hradec-kralove