Výstava o legendární stavebnici MERKUR muzeum Žamberk do 29. srpna 2021

Výstava o legendární stavebnici MERKUR muzeum Žamberk do 29. srpna 2021

2392
Sdílejte

Dovolujeme si vás pozvat na výstavu o legendární stavebnici MERKUR, která bude v našem muzeu přístupná od neděle 13. června až do 29. srpna.

Výstava vznikla ve spolupráci s panem Jiřím Mládkem, který je největším sběratelem této legendární stavebnice. V průběhu prázdnin se můžete těšit na desetitisíce malých kovových dílků, ze kterých je postavena Eiffelova věž, velké ruské kolo, letadla, vrtulníky, auta, rypadla či velký model nákladního vlaku. K vidění je také replika zařízení, na kterém O. Wichterle vyrobil první kontaktní čočky. Na několika panelech se dozvíte zajímavé informace o historii a výrobě Merkuru a obdobných stavebnic z celého světa, které také vystavujeme. Zájemci všech věkových kategorií si v připravené dílničce mohou sestavit vlastní model, který bude následně vystaven na výstavě.

Dále upozorňujeme, že dle platných nařízení je počet návštěvníků stále omezen na 1 osobu na 15 m2. V případě Městského muzea Žamberk je to 10 návštěvníků. Dále platí pravidlo rozestupů 2 metry a povinnost nošení respirátorů.

Na sobotu 7. srpna připravujeme již tradiční akci Odpoledne v muzeu, které bude v letošním roce zaměřené na techniku a stavebnici Merkur. Při různých soutěžích si vyzkoušíte svou zručnost a ti nejšikovnější si opět odnesou odměnu.