Vyjádření primátorky města Hradce Králové k rušení poboček České pošty

Vyjádření primátorky města Hradce Králové k rušení poboček České pošty

826
Sdílejte

Dnes dopoledne obdržel Magistrát města Hradce Králové informace a seznam poboček České pošty, které se mají k 30. červnu letošního roku zrušit. V Hradci Králové se jedná o sedm poboček, což je polovina všech hradeckých pošt. K tomuto kroku posílám vyjádření primátorky města Pavlíny Springerové.

Celou tuto situaci považuji za absurdní z několika důvodů. Když pomineme, že jsme se většinu informací doposud dozvídali pouze z médií a oficiální zprávu jsme dostali až dnes dopoledne, je tristní, že celá skutečnost byla jen jednostranným oznámením společnosti. Nikdo ze zástupců České pošty s městem, které mohlo nabídnout znalost místního prostředí, tento krok nekonzultoval.

Způsob transformace pobočkové sítě vnímáme jako nesystémový. V našem městě Česká pošta plánuje zrušit sedm poboček, což je polovina všech hradeckých pošt. Na Moravském Předměstí, největším sídlišti v kraji, jsou to dokonce všechny tři pobočky. Dále místo toho, aby například na některých pobočkách došlo k rozšíření otevírací doby nebo zřízení velké lokální pobočky na strategických místech, dojde jednoduše k uzavření poloviny poboček ve městě.

Z těchto důvodů plánujeme vyzvat zástupce České pošty, aby své rozhodnutí ještě pozměnili. Tento jednostranný krok, postup, jakým byl aplikován a především komunikován, shledáváme jako likvidační s negativním dopadem na širokou veřejnost.

Zdroj: mmhk