Výbuch v pardubické Explosii vážně zranil čtyři lidi, na místo míří ministr

Výbuch v pardubické Explosii vážně zranil čtyři lidi, na místo míří ministr

3149
Sdílejte

Exploze a následný požár zasáhl v pátek ráno areál chemičky Explosie v pardubickém Semtíně. Vážně byli popáleni čtyři muži a záchranka tři z nich převáží na specializované pracoviště do Prahy. Na místo neštěstí v pardubické Explosii podle informací ČTK míří také ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Na místo kromě lékaře a záchranářů vyrazily také vrtulníky. Jedna osoba byla v bezvědomí. Dvě osoby byly uvedeny do umělého spánku, protože utrpěly popáleniny na 30 procentech těla, další dvě osoby utrpěly popáleniny lehčího rozsahu. Tři byli převezeni do popáleninového centra na pražských Vinohradech, jeden do nemocnice v Hradci Králové.
Složky záchranného systému vyjely do Semtína kolem půl osmé ráno. „K explozi došlo v budově, kde se pracuje se střelným prachem. Zásah hasičů skončil asi hodinu po ohlášení. Následně na místo dorazila policie a událost jsme oznámili také báňskému úřadu. Vedení společnosti stanovilo komisi, která se bude zabývat příčinami,“ sdělil mluvčí Explosie Martin Vencl.

Podle něj požár nemá vliv na provoz okolních budov a byl zlikvidován během několika desítek minut.

Mluvčí hasičů Vendula Horáková k přápadu uvedela, že zraněni jsou čtyři lidé. „Zasahují tam jednotky podnikových hasičů, od nás je tam pouze vyšetřovatel. Mělo tam dojít k explozi a následnému požáru,“ sdělila Horáková.