Vybrané památky východních Čech se opět otevírají veřejnosti

Vybrané památky východních Čech se opět otevírají veřejnosti

2233
Sdílejte

Tento týden otevírají své brány vybrané památkové objekty. Prohlídky budou umožněny pouze bez průvodců a za dodržení stanovených hygienických pokynů. Zámecké parky a zahrady zůstávají pro veřejnost otevřeny.

Zámek Staré Hrady u Jičín

VELKÁ NOVINKA 2021 – Zámecké pohádkové sklepení ožívá zvukovými a světelnými efekty.
Zdravíme všechny návštěvníky s radostnou zprávou, že máme otevřeno již od čtvrtka 6. května, a to vždy od úterý do neděle, 9.30 – 17.00 hod.
Zpřístupněny budou prozatím expozice, které si procházíte sami bez průvodce vlastním tempem.

Zámecké pohádkové sklepení:
Vstupte do starohradského pohádkového světa draků, obrů, vodníků, čertů, kouzelných vil a skřítků. Navštivte laskavou pohádku – originální dobrodružnou stezku Zámeckým pohádkovým sklepením, kterou si procházíte sami vlastním tempem.

Velká novinka 2021 – Zámecké pohádkové sklepení ožívá zvukovými a světelnými efekty. Mluveným slovem vás provede sám Archibald I., nejvyšší pohádkový čaroděj Hradu a zámku Staré Hrady. Uslyšíte i vodníky, obry, čertíky, draky, víly a další pohádkové bytosti.

Čarodějná Bestyjola: Pohádkové bytosti a živá zvířátka a havěť našich čarodějnic

Prohlídkové okruhy s organizovanými prohlídkami s průvodcem – Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou, Zdravosvět a Dračí království a Hradní pohádkovou půdu – otevřeme, jakmile to vládní opatření dovolí.


Park Sychrov

Otevírací doba: pondělí–neděle, 9–16 hod

Další info: prodej vstupenek v okénku při vstupu do nádvoří zámku


Zámecká zahrada Slatiňany

Otevírací doba: sobota, neděle, 10–15 hod

Další info: prodej vstupenek je v návštěvnickém centru


Prosíme návštěvníky, aby si před návštěvou ověřili aktuální informace o otevírací době na webové stránce příslušného objektu a dodržovali bezpečnostní opatření. Děkujeme.

Volně přístupné parky a zahrady ve správě NPÚ jsou i nadále otevřeny pro veřejnost.