VIDEO – Zajištění muže se zbraní na Trutnovsku

VIDEO – Zajištění muže se zbraní na Trutnovsku

7001
Sdílejte

Policisté ze Svobody nad Úpou v pondělí odpoledne 4. 10. 2021 na lince 158 přijali oznámení týkající se muže, který si měl držet střelnou zbraň u hlavy na jedné místní benzínové stanici.
Po příjezdu policistů se již muž na místě nenacházel, ale zanedlouho se jim ho podařilo vypátrat v ulici 5. května, přičemž měl viditelně zezadu za pasem zasunutou krátkou střelnou zbraň. Z obavy o jeho život a zdraví ho policisté zajistili a odebrali mu plynovou pistoli, kterou jim nakonec vydal dobrovolně. Policisté s mužem provedli dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 1,11 promile alkoholu v dechu a i s ním provedený test na drogy byl pozitivní a to na THC.

Z výpovědi 35letého muže vyšlo najevo, že si nechtěl ublížit, ani jí použít k páchání trestné činnosti, prý jí chtěl na benzínové stanici prodat kamarádovi, který však nepřišel.
Muž se dopustil přestupku dle zákona č.119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu, když na místě veřejnosti přístupném manipuloval se zbraní a to pod vlivem alkoholu a drog. Jeho jednání oznámíme správnímu orgánu k projednání.

Zdroj: POLICIE ČR