Více jak hodinová zpoždění vlaků přes Pardubice – pod kola vlaku skočil...

Více jak hodinová zpoždění vlaků přes Pardubice – pod kola vlaku skočil sebevrah

4008
Sdílejte

Ve čtvrtek 19. července ráno, došlo bohužel k tragickému střetu vlaku s osobou. Z důvodu vyšetřování a odstraňování následků došlo na prvním železničním koridoru v Pardubicích ke zpožďování vlaků. Mezi stanicemi Černá za Bory a Pardubičky se pod vlak vrhl zatím neznámý muž. Podle předběžných informací nemělo jít o nehodu, ale úmysl. Vlaky jezdící přes tento železniční uzel mají í více jak 90 minutové zpoždění.

Vlak rj 73 „Bedřich Smetana“ se ze stanice Záboří nad Labem vrátí zpět do stanice Kolín. V úseku Kolín – Brno bude tento vlak veden po odklonové trase mimo stanice Pardubice a Česká Třebová. Cestující z vlaku rj 73 „Bedřich Smetana“, jedoucí do stanic Pardubice a Česká Třebová, si ve stanici Záboří nad Labem přestoupí do vlaku Rx 885 „Slovácký expres“, který dnes ve stanici Záboří nad Labem mimořádně zastaví. Osobní vlak 5022 mezi Kostěnicemi a Pardubice bude nahrazen autobusem,“ uvedl k nehodě informační web ČD.

Vlak, který osobu srazila, zůstala stát na železničním přejezdu v ulici Dašická. Ten tak musel být pro vozidla pochopitelně zcela uzavřen.

V 9:15 byl provoz v úseku Pardubice hl.n. – Kostěnice obnoven po obou traťových kolejích, postupně bude docházet k jeho stabilizaci.

pardubice-vlakove-nadrazi