Velikonoce v Safari Parku Dvůr Králové – 6. – 10. dubna 2023

Velikonoce v Safari Parku Dvůr Králové – 6. – 10. dubna 2023

2807
Sdílejte

Pro zvířata chystáme „zelenou“ hostinu z obilných klíčků, návštěvníkům zase jarní menu v resturacích. Safari park bude po celé svátky otevřen do 17 hodin.
Velikonoce 2023 oslavíme enrichmentem z čerstvých klíčků pro zábavu i pochutnání zvířat. Na své si ale přijdou i návštěvníci.

Klíčicí modul Greentech BHT Technology je novinkou v proslulém krmivářském oddělení safari parku. Náročným zvířecím jedlíkům zajišťuje po celou zimu stravu nabitou vitamíny a všemi potřebnými látkami, která je navíc ohleduplná k životnímu prostředí a levná. V jídelníčku zvířat nahrazují klíčky hlavně sezonně méně kvalitní zeleninu.

„Kvalita a výživové hodnoty prakticky všech druhů dostupné zeleniny nejen v průběhu roku značně kolísá. Ve srovnání s tím jsou naše klíčky s výhonky naprosto stabilní. Máme tak perfektní kontrolu nad tím, co naše náročná zvířata žerou,“ doplňuje šéfka dvorských krmivářů Monika Ptáčková. Krmení má ale i další přínosy z hlediska pohody chovaných živočichů: podporuje správné trávení a zvířata baví. Například hroši nebo hrošíci si klíčky okamžitě velmi oblíbili. Z naprosto „čistého“ krmení bez přidaných živin v roztoku či substrátu, hormonů nebo stop hnojiv či pesticidů budou profitovat i masožravci. Mezi druhy, které zelené klíčky dostávají, jsou totiž i v safari parku chovaná krmná kuřata, která končí v žaludcích šelem.

Sezona krmení klíčky postupně utichá. Jakmile zvířata znovu vyjdou do letních výběhů, kde budou mít dostatek trávy, modul „usne“ až do podzimu. Velikonoce tak věnujeme právě ohlédnutí za první plnou sezonou s klíčírnou. Návštěvníky necháme nahlédnout do tajů klíčení a vysvětlíme, v čem je tak prospěšné.

Program velikonočních komentovaných setkání (čtvrtek 6. dubna – pondělí 10. dubna 2023, jen za hezkého počasí)