Ve Dvoře Králové nad Labem shořela během noci tři vozidla. Řádil žhář....

Ve Dvoře Králové nad Labem shořela během noci tři vozidla. Řádil žhář. Škoda za čtvrt milionu

1461
Sdílejte
ilustrační foto

Rušnou noc měli královédvorští profesionální hasiči. Během dnešní noci likvidovali hned tři požáry vozidel. V jednom případě se jednalo o osobní automobil, dvakrát hořela dodávka. Všechny tři požáry spolu souvisí, byly založeny úmyslně.

U požáru osobního automobilu na Benešově nábřeží zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem dnes ve 2:34. Jednalo se o požár v motorovém prostoru. Na místo vyjela cisternová automobilová stříkačka. Hasiči požár uhasili a předali místo vyšetřovateli příčin požárů. Požár se obešel bez zranění. Škoda na shořelém vozidle a na vedlejším vozidle, jenž bylo poškozeno následkem požáru, byla odhadnuta na 100 tisíc korun.

Podruhé vyjížděli královédvorští profesionální hasiči k hořící dodávce. Oznámení bylo přijato v 3:45. Dodávka se nacházela na parkovišti u obchodního domu v průmyslovém obvodu města Dvůr Králové nad Labem. Vozidlo hořelo v plném rozsahu a hasiči tak museli použít zařízení pro rychlý zásah, tzv. vysokotlak. Při požáru nebyl nikdo zraněn, na místo byl povolán vyšetřovatel příčin požáru. Škoda byla v tomto případě odhadnuta asi na 50 tisíc korun.

Do třetice vyjížděli královédvorští profesionální hasiči opět k hořící dodávce. Událost byla nahlášena v 5:50. Hořící vozidlo se nacházelo taktéž v průmyslovém obvodu města Dvůr Králové nad Labem. Hasiči po svém příjezdu dohašovali už jen ohniska požáru. Škoda se pohybovala kolem 40 tisíc korun.

Vyšetřovatel příčin požáru konstatoval, že všechny tři automobily byly zapálené úmyslně dosud nezjištěnou osobou. Věc vyšetřuje Policie ČR.

por. Mgr. Martina Götzová